https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_e2c96ce39967ca33d0c37f2c6_o.jpg
Bazar ertəsi, oktyabrın 2-də “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk müntəzəm uçuşunu həyata keçirib.
AZAL-ın təyyarəsi Minsk Milli Hava Limanında iki ölkə arasında hava əlaqəsində yeni mərhələnin başlanğıcını simvolizə edən ənənəvi su tağı ilə təntənəli şəkildə qarşılanıb.
Tədbirdə “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin nümayəndələri, Azərbaycanın Belarusdakı səfiri, Azərbaycan diasporunun nümayəndələri və Minsk Milli Hava Limanının rəhbərliyi iştirak ediblər.
Yeni marşrut sərnişinlərin iki paytaxt arasında rahat gediş-gəlişi üçün geniş imkanlar açır. Bu istiqamətdə üzrə uçuşlar həftədə dörd dəfə həyata keçiriləcək ki, bu da turistlər və biznes tərəfdaşları üçün əlavə perspektivlər yaradacaq.
Uçuş cədvəli ilə aviaşirkətin rəsmi www.azal.az saytında tanış ola bilərsiniz. Aviabiletləri, həmçinin aviaşirkətin mobil tətbiqində və akkreditə olunmuş agentliklərində əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_e2c96ce39967ca33d0c37f2c6_o.jpg
В понедельник, 2 октября, авиакомпания «Азербайджанские Авиалинии» осуществила свой первый регулярный рейс по маршруту Баку-Минск-Баку.
В Национальном аэропорту Минска самолет AZAL был торжественно встречен традиционной водной аркой, что символизирует начало нового этапа в воздушном сообщении между двумя странами.
В мероприятии приняли участие представители авиакомпании «Азербайджанские Авиалинии», посол Азербайджана в Беларуси, представители азербайджанской диаспоры и руководство Национального аэропорта Минска.
Новый маршрут открывает перед пассажирами широкие возможности для комфортного путешествия между двумя столицами. Полеты по данному направлению будут осуществляться четыре раза в неделю, что создаст дополнительные перспективы для туристов и деловых партнеров.
С графиком полетов на указанные рейсы можно ознакомиться на официальном сайте авиакомпании www.azal.az. Авиабилеты также доступны в мобильном приложении и у аккредитованных агентств авиакомпании.