https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_154adf311bd25d2674ebc569f_o.jpg
“Azercell” və Azərbaycan Cüdo Federasiyasının “Qızlara ağ yaraşır” layihəsi daha bir beynəlxalq festivalda qalib oldu.
“Azercell” və Azərbaycan Cüdo Federasiyasının birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “Qızlara ağ yaraşır” layihəsi Mərkəzi Asiyanın ən böyük kommunikasiya festivalında — “Red Jolbors”da Qran-Pri mükafatına layiq görülüb. Qran-Pri ilə yanaşı, layihə 3 qızıl, 1 gümüş və 2 bürünc mükafat da qazanıb. “Qızlara ağ yaraşır” 6 ölkədən (Qazaxıstan, Özbəkistan, Azərbaycan, Gürcüstan, Qırğızıstan, Rusiya) daxil olan 509 müraciət arasından aşağıdakı nominasiyalar üzrə qalib seçilib:
1. Festivalın 2023-cü il üçün Qran-Pri mükafatı
2. “PR Kampaniyaları” kateqoriyasında qızıl mükafat
3. “PR Strategiyası” kateqoriyasında qızıl mükafat
4. “Kampaniya Strategiyası” kateqoriyasında qızıl mükafat
5. “İnteqrasiya Olunmuş Reklam Kampaniyası” kateqoriyasında gümüş mükafat
6. “Sosial film” kateqoriyasında bürünc mükafat
7. “Tərəfdaşlıq” kateqoriyasında bürünc mükafat
Jüri qismində isə Böyük Britaniya, Malayziya, Rusiya, İtaliya və Yeni Zelandiyadan olan reklam peşəkarları çıxış ediblər. Qeyd edək ki, “Qızlara ağ yaraşır” kampaniyasının yaradıcı tərəfdaşı “Endorphin” reklam agentliyidir.
Bu, “Qızlara ağ yaraşır” sosial layihəsinin qalib gəldiyi ikinci beynəlxalq festival və qazandığı ikinci Qran-Pri mükafatıdır. Belə ki, layihə ötən ay Gürcüstanda baş tutmuş “Ad Black Sea” festivalında da 13 kateqoriyanın 6-da mükafata layiq görülmüşdü.
“Azercell Telekom” MMC-nin Azərbaycan Cüdo Federasiyasının tərəfdaşlığı ilə həyata keçirdiyi “Qızlara ağ yaraşır” sosial layihəsi qızları inkişaf və idmana cəlb etmək məqsədi daşıyır. Kampaniya, eyni zamanda, erkən nikah mövzusuna da toxunur.
“Qızlara ağ yaraşır” çərçivəsində Azərbaycan Cüdo Federasiyası cüdo məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən 7-14 yaşlı ilk 1000 qıza cüdoqi hədiyyə olunub.
“Qızlara ağ yaraşır” layihəsi haqqında ətraflı məlumat əldə etmək üçün: https://qizlaraagyarasir.az/#

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_154adf311bd25d2674ebc569f_o.jpg
Кампания Azercell и Федерации дзюдо Азербайджана «Девушкам белое к лицу» получила высшую награду на еще одном международном фестивале
Кампания «Девушкам белое к лицу», проводимая Azercell и Федерацией дзюдо Азербайджана, получила Гран-при крупнейшего коммуникационного фестиваля Центральной Азии «Red Jolbors». Помимо Гран-при, проект завоевал в общей сложности три золотые, одну серебряную и две бронзовые награды. Кампания «Девушкам белое к лицу» выбрана победителем в следующих номинациях из 509 заявок, поступивших из 6 стран (Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Грузия, Кыргызстан, Россия):
1. Гран-при фестиваля за 2023 год.
2. Номинация «PR-кампания» - золотая награда.
3. Номинация «Стратегия кампании» - золотая награда.
4. Номинация «PR-стратегия» - золотая награда.
5. Номинация «Комплексная кампания» - серебряная награда.
6. Номинация «Социальный охват» - бронзовая награда.
7. Номинация «Спонсорство» - бронзовая награда.
В качестве жюри выступили профессионалы рекламы из Великобритании, Малайзии, России, Италии и Новой Зеландии. Отметим, что креативным партнером акции «Девочки в белых костюмах» является рекламное агентство «Endorphin».
Следует отметить, что это второй фестиваль и вторая награда Гран-при, которой была удостоена социальная кампания «Девушкам белое к лицу». Проект одержал победу в 6 из 13 номинаций на международном фестивале «Ad Black Sea», прошедшем в Грузии в прошлом месяце.
Социальная кампания «Девушкам белое к лицу», проводимая ООО «Azercell Telecom» в партнерстве с Федерацией дзюдо Азербайджана, направлена на повышении интереса к спорту и пропаганде здорового образа жизни в обществе. Также кампания затрагивает проблему ранних браков.
В рамках кампании «Девушкам белое к лицу» первые 1000 девушек в возрасте от 7 до 14 лет, прошедшие регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо в регионах Азербайджана, получили в подарок дзюдоги.