https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_d7daa5d3793ee82381998e644_o.jpg
“Kaspersky” korporativ proqram təminatı bazarı haqqında istehlakçıların fikirlərini bir araya gətirən “SoftwareReviews” platforması tərəfindən “Data Quadrant Awards” mükafatına layiq görülüb. Şirkət son cihazların mühafizəsi üzrə məhsul istehsalçıları arasında “Lider” (Leader) statusunu əldə edib. “Kaspersky Security for Business” həlli istifadəçi rəylərinə əsasən 97 bal alaraq “Net Emotional Footprint” (Ümumi Emosional İz) mükafatını qazanıb.
“SoftwareReviews” tərəfindən tərtib edilən reytinqlər istifadəçilər arasında məhsullara və təchizatçılara, yəni İT mütəxəssislərinə və biznesə qarşı ümumi münasibəti əks etdirir.
Nəticələr 2023-cü ilin avqustunda “Endpoint Protection Data Quadrant Report” icmalında açıqlanıb. Burada, həmçinin, müştəri dəstəyi, istifadəçi təcrübəsi və məhsulun təkmilləşdirilməsi səylərinə görə “Kaspersky Security for Business” həlli yüksək qiymətlər əldə edib. Üstəlik, müştərilərin 90%-i həlli başqasına tövsiyə edəcəklərini bildiriblər.
“Kaspersky Security for Business” biznes üçün əsas təhlükə olan fidyə proqramlarından avtomatik qorunma təmin edir. Bunun üçün maşın öyrənmə texnologiyalarına, eləcə də dünyanın hər yerindən toplanmış təhlükə məlumatlarına əsaslanan çoxqatlı yanaşmadan istifadə edilir. Həll fayl əsaslı və ya faylsız hücumlar, istismarlar, “rootkit”lər və bir çox digər risklərlə mübarizə aparmağa kömək edir, beləliklə müştərilərin öz bizneslərinin təhlükəsizliyinə arxayın olmasını təmin edir.
“Şirkətimiz təşkilatları kibertəhlükələrdən daha etibarlı müdafiə etmək üçün məhsullarını daim təkmilləşdirir. Bunu müntəzəm olaraq beynəlxalq reytinqlərdə tutduğumuz lider mövqelər təsdiqləyir. ‘Kaspersky Security for Business’ həlli geniş yayılmış təhdidlərə qarşı hərtərəfli son nöqtə qorunmasını təmin edir və hədəfli hücumlara qarşı mübarizə üçün qabaqcıl həllər təqdim edir. Müştərilərin bizim həllərimizi seçməsi və tövsiyə etməsini yüksək qiymətləndiririk – bu, bizim işimizə verilən ən yaxşı mükafatdır”, - deyə “Kaspersky”nin Azərbaycandakı rəsmi nümayəndəsi Müşviq Məmmədov bildirir.
“SoftwareReviews” hər il İT mütəxəssislərinin və biznes nümayəndələrinin rəyləri əsasında ən yaxşı proqram təminatçılarına “Data Quadrant” mükafatlarını təqdim edir. Qiymətləndirmə meyarlarına məhsulun xüsusiyyətləri və proqramın texniki imkanları, müştərilərin həlli tövsiyə etmək istəyi və şirkətlərin müştərilərlə ünsiyyət təcrübəsi daxildir. Bu ballar məhsuldan istifadənin ümumi təcrübəsini əks etdirən “Net Emosional Footprint” mükafatını təsis etmək üçün istifadə olunur. “Data Quadrant” mükafatını əldə etmiş həlləri əks etdirən siyahıda onların nisbi sıralamasını və təsnifatını görmək olar. Nəşr edilmiş reytinqlər real son istifadəçilərdən toplanır və diqqətlə yoxlanılır.
“Kaspersky Security for Business” həlli haqqında buradan ətraflı öyrənə bilərsiniz.
“SoftwareReviews” və proqram təchizatçılarının icmalları haqqında daha ətraflı məlumatı buradan oxumaq olar.
“Kaspersky” haqqında
“Kaspersky” 1997-ci ildən etibarən informasiya təhlükəsizliyi və rəqəmsal məxfilik sahəsində çalışan beynəlxalq bir şirkətdir. Şirkətin texnologiyaları dünya üzrə 400 milyondan çox istifadəçini və 220 min korporativ müştərini qoruyur. Şirkət həmçinin “KasperskyOS” mikroçəyirdək əməliyyat sisteminə əsaslanan və “özək” təhlükəsizliyi təmin edən kiberimmun həllər yaradır.
“SoftwareReviews” haqqında
“SoftwareReviews” müştərilər və korporativ proqram bazarı haqqında haqqında hərtərəfli məlumat mənbəyidir. “SoftwareReviews”un metodologiyası İT mütəxəssisləri və biznes nümayəndələrindən istifadəçi məlumatlarının toplanmasına əsaslanaraq müştərilərin müəssisələr üçün nəzərdə tutulan proqramı necə satın alması və qiymətləndirməsi barədə ətraflı və etibarlı məlumatlar təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_d7daa5d3793ee82381998e644_o.jpg
«Лаборатория Касперского» получила награду Data Quadrant Awards от SoftwareReviews - платформы, которая собирает мнения потребителей о рынке корпоративного программного обеспечения. Компании присвоен статус «Лидера» (Leader) среди производителей продуктов для защиты конечных устройств. Решение Kaspersky Security для бизнеса получило 97 баллов по показателю Net Emotional Footprint («Общий эмоциональный след»), основанному на отзывах пользователей.
Рейтинг, составленный SoftwareReviews, отражает общее отношение к продуктам и поставщикам со стороны пользователей - а именно ИТ-специалистов и представителей бизнеса.
Результаты были представлены в обзоре Endpoint Protection Data Quadrant report в августе 2023 года. В нем также были отмечены высшие оценки Kaspersky Security для бизнеса по таким критериям, как поддержка клиентов, пользовательский опыт и работа над улучшением продукта. При этом 90% клиентов сообщили, что порекомендовали бы решение кому-то другому.
Kaspersky Security для бизнеса в автоматическом режиме обеспечивает защиту от программ-вымогателей - ключевой угрозы для бизнеса. Для этого используется многоуровневый подход, основанный на технологиях машинного обучения, а также данных об угрозах, собираемых со всего мира. Решение помогает бороться с файловыми или бесфайловыми атаками, эксплойтами, руткитами и многими другими рисками, поэтому клиенты могут быть уверены в безопасности своего бизнеса.
«Наша компания постоянно совершенствует свои продукты для обеспечения ещё более надёжной защиты компаний от киберугроз. Это регулярно подтверждают наши лидирующие места в международных рейтингах. Kaspersky Security для бизнеса обеспечивает всеобъемлющую защиту конечных точек от массовых угроз и предоставляет возможности продвинутых решений для противодействия таргетированным атакам. Мы ценим, что клиенты выбирают и рекомендуют наши решения - это лучшая награда за нашу работу», - говорит Мушвиг Мамедов, официальный представитель «Лаборатории Касперского» в Азербайджане.
SoftwareReviews ежегодно присуждает награду Data Quadrant Awards лучшим поставщикам программного обеспечения на основе мнения ИТ-специалистов и представителей бизнеса. Среди критериев оценки - характеристики продукта и технические возможности ПО, готовность порекомендовать решение, опыт взаимодействия клиентов с компанией. Из этих баллов складывается показатель Net Emotional Footprint, отражающий общее впечатление от использования продукта. В списке решений, получивших награду Data Quadrant, можно найти их относительный рейтинг и классификацию. Публикуемые оценки собираются от реальных конечных пользователей и тщательно проверяются.
Узнать больше о Kaspersky Security для бизнеса можно по ссылке.
Получить подробную информацию о SoftwareReviews и обзорах поставщиков программного обеспечения можно на сайте.
О «Лаборатории Касперского»
«Лаборатория Касперского» - международная компания, работающая в сфере информационной безопасности и цифровой приватности с 1997 года. Технологии «Лаборатории Касперского» защищают более 400 миллионов пользователей и 220 тысяч корпоративных клиентов во всём мире. Компания также создает кибериммунные решения, которые базируются на микроядерной операционной системе KasperskyOS и обеспечивают «врождённую» безопасность.
О SoftwareReviews
SoftwareReviews - подробный источник данных о покупателях и рынке корпоративного ПО. Методология SoftwareReviews, основанная на сборе пользовательских мнений от ИТ-специалистов и представителей бизнеса, позволяет получить детальное и достоверное представление о том, как клиенты приобретают и оценивают корпоративное ПО.