https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_02193c11861b496f0db983032_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi, ölkənin birinci bankı Kapital Bank və “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının “ASAN Məktub” sosial proqramı ilə əməkdaşlığı baş tutub. Layihə çərçivəsində Balakən rayonundan olan və arzularını məktubla https://asanmektub.az/az saytına yerləşdirən 35 uşağın istəkləri reallaşdırılıb.
Ötən gün Balakən rayonuna yola düşən tərəflər arzularını məktubla çatdıran uşaqlar və onların valideynləri ilə görüşüb. Balakən regional “ASAN xidmət” mərkəzində baş tutan görüşdə maraqlı anlar yaşanıb.
Məktublara əsasən uşaqların öz istəklərinə uyğun məktəb ləvazimatları, geyim, oyuncaq kimi hədiyyələr onlara təqdim edilib. Uşaqlar hədiyyələri böyük sevinclə əldə edib. Müxtəlif korporativ sosial məsuliyyət layihələri ilə daim ehtiyacı olan insanların həyatına dəyər qatmağı bacaran Kapital Bank-ın bu əməkdaşlıqda məqsədi həssas qruplara aid olan uşaqlara sevinc bəxş etmək, cəmiyyətdə sosial məsuliyyət və qayğı hissini daha da artırmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_02193c11861b496f0db983032_o.jpg
Как сообщалось ранее, первый банк Азербайджана Kapital Bank начал сотрудничество с социальной программой ASAN Məktub, осуществляемой организацией ASAN Könüllüləri. В рамках проекта были исполнены мечты 35 детей из Балакенского района, которые разместили свои желания на веб-сайте https://asanmektub.az/az.
Представители обеих организаций недавно посетили Балакенский район, где встретились с детьми, отправившими письма с пожеланиями, а также их родителями. Встреча прошла в уютном атмосферном пространстве Балаканского регионального центра ASAN xidmət и запомнилась участникам множеством интересных моментов и незабвенных впечатлений.
Детям были вручены долгожданные подарки, включая школьные принадлежности, одежду и игрушки, что вызвало у них огромную радость и восторг. Инициатива Kapital Bank по регулярной реализации и поддержке подобных социальных проектов является ярким примером приверженности корпоративной социальной ответственности. Цель этого сотрудничества заключается не только в доставке радости детям из уязвимых социальных групп, но и в укреплении чувства социальной ответственности и заботы в обществе.