https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_a057e870d3d463b41516d29f8_o.jpg
Oktyabr ayı bütün dünyada süd vəzi xərçənginə qarşı mübarizə və maarifləndirmə ayı kimi qeyd olunur. Yelo Bank bu mühüm sağlamlıq problemi haqqında məlumatlılığı artırmaq üçün təşəbbüskar addım atıb. Sağlam Ailə-nin təşkilatçılığı və tanınmış həkim-ginekoloqun iştirakı ilə Bankın qadın əməkdaşları üçün maarifləndirmə tədbiri keçirilib. Son illər bu xərçəng növü üzrə ölkəmiz də daxil olmaqla, bütün dünyada tutulma halları artmaqdadır. Həyati təhlükə daşıyan bu xəstəliyin erkən diaqnozu çox əhəmiyyətlidir. Bu məqsədlə həkim-ginekoloq Sevgin Bayramzadə süd vəzi xəçəngi, onun əlamətləri, risk faktorları, vaxtaşırı tibbi müayinələrdən keçmənin vacibliyi, xəstəliyin qarşısının alınması metodlarından bəhs edib. Tədbir məlumatlandırıcı materialların paylanılması ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, Yelo Bank 2023-cü ili “Sağlamlıq ili” elan edib və əməkdaşlarının rifahının yüksəldilməsi üçün bir sıra layihələrə imza atıb. Cari ilin əvvəlində Bank daxilində əməkdaşlar üçün ödənişsiz göz, D vitamini, gizli şəkər müayinəsi həyata keçirilib. Həmçinin, tanınmış tibb nümayəndələrinin iştirakı ilə sağlamlıq sessiyaları və müntəzəm yoqa dərsləri də təşkil edilir.
Ehtiyac krediti ilə bağlı əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

В Yelo Bank состоялось очередное мероприятие по здоровью
В Yelo Bank состоялось очередное мероприятие по здоровью В Yelo Bank состоялось очередное мероприятие по здоровью
В октябре во всем мире отмечается месяц борьбы и информирования против рака молочной железы. Yelo Bank предпринял инициативу для повышения осведомленности о этой важной проблеме здоровья. Событие для женщин-сотрудников банка было организовано при участии Sağlam Ailə и известного врача-гинеколога.
В последние годы количество случаев такого типа рака растет во всем мире, включая нашу страну. Ранняя диагностика этого опасного заболевания имеет огромное значение. С этой целью врач-гинеколог Севгин Байрамзаде рассказала о раке молочной железы, его симптомах, факторах риска, важности регулярных медицинских осмотров, методах профилактики болезни. Мероприятие завершилось раздачей информационных материалов.
Отметим, что Yelo Bank объявил 2023 год "Годом здоровья" и реализует ряд проектов для улучшения благосостояния своих сотрудников. В начале года внутри банка были проведены бесплатные обследования зрения, уровня витамина D, скрытого сахара. Также при участии известных медицинских специалистов организуются здоровьесберегающие сессии и регулярные занятия йогой.
Вас интересует кредит на потребительские нужды? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az