https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_81af64d731f413312033f4816_o.jpg
Vətən müharibəsində əldə edilmiş qələbənin 3-cü ildönümü münasibətilə “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində (QSC) çalışan şəhid ailəsi üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
Tədbir dövlət himninin səsləndirilməsi, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.
Tədbiri giriş sözü ilə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov açaraq, görüş iştirakçılarını tarixi qələbəmizin növbəti ildönümü – Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib, göstərdikləri fədakarlığa görə şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarına dərin minnətdarlığını ifadə edib.
İdarə Heyətinin sədri düşmən üzərində əldə olunan hərbi-siyasi qələbənin müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müdrik siyasətinin məntiqi nəticəsi olduğunu bildirib. Z.İbrahimov bu şanlı zəfərin qazanılmasında qüdrətli Azərbaycan əsgəri, şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhrəmanlarımızın əvəzsiz payı olduğunu diqqətə çatdırıb. O, bu xüsusda QSC-nin Vətən müharibəsində şəhid olmuş əməkdaşları Rauf Əsgərov, Muxtar Qasımlı və digər şəhidlərimizin xatirəsini anaraq, onları dərin hörmət və ehtiramla yad edib.
Görüşdə dövlətimiz tərəfindən şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarına göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğının təzahürü olaraq Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən də müvafiq tədbirlərin həyata keçirildiyi diqqətə çatdırılıb. QSC tərəfindən sözügedən kateqoriyaya aid olan şəxslərin müvafiq ixtisas və peşə bacarıqlarına uyğun olaraq işlə təminatına diqqət yetirildiyi qeyd edilib. Bildirilib ki, 10 nəfər 1-ci Qarabağ müharibəsi, 73 nəfər 2-ci Qarabağ müharibəsi iştirakçısı, 15 nəfər şəhid ailəsi üzvü Səhmdar Cəmiyyətdə fəaliyyətə cəlb edilib. Ümumilikdə isə “AzerGold”un fəaliyyəti nəticəsində törəmə və podratçı şirkətlər daxil olmaqla bugünədək 300 nəfərə yaxın müharibə iştirakçısı və şəhid ailəsi üzvünün daimi məşğulluğu təmin olunub.
Tədbirdə, həmçinin QSC-nin 1-ci və 2-ci Qarabağ müharibələrində iştirak etmiş, eləcə də şəhid ailəsi üzvü olan əməkdaşları çıxış edərək, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan qələbənin əhəmiyyəti barədə danışıblar.
Daha sonra tədbir iştirakçılarının Hərbi Qənimətlər Parkına ekskursiyası təşkil edilib. Ekskursiya zamanı iştirakçılara Hərbi Qənimətlər Parkı haqqında məlumat verilib, onlara İkinci Qarabağ müharibəsində düşməndən qənimət kimi götürülən döyüş texnikalarının və hərbi sursatlar nümayiş etdirilib. Sonda əməkdaşlara xatirə hədiyyələri təqdim olunub.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_81af64d731f413312033f4816_o.jpg
По случаю третей годовщины Победы в отечественной войне в Закрытом Акционерном Обществе (ЗАО) «AzerGold» состоялась встреча с членами семей шехидов и участниками войны.
Мероприятие началось с исполнения государственного гимна и минуты молчания в память о шехидах.
Открывая мероприятие, председатель правления ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов поздравил участников встречи с очередной годовщиной исторической победы, одержанной под руководством господина Президента, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, выразил глубокую благодарность семьям шехидов и участникам войны за проявленную самоотверженность.
Председатель правления отметил, что военно-политическая победа над врагом является логическим следствием мудрой политики победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева. З.Ибрагимов подчеркнул, что в достижение этой славной победы свой незаменимый вклад внесли доблестные азербайджанские солдаты, наши герои, ставшие шехидами. В этой связи он с глубоким уважением почтил память погибших в Отечественной войне сотрудников ЗАО Рауфа Аскерова, Мухтара Гасымлы и других шехидов.
На встрече до внимания было доведено, что в поддержку внимания и всесторонней заботы, оказываемыми нашим государством семьям шехидов и участникам войны, Акционерное Общество также проводит соответствующие мероприятия в этом направлении. Было отмечено, что ЗАО уделяет внимание обеспечению работой лиц, относящихся к указанной категории, в соответствии с их соответствующей квалификацией и профессиональными навыками. Было отмечено, что 10 участников первой Карабахской войны, 73 участника второй Карабахской войны, 15 членов семьи шехидов были приняты на работу в Акционерном Обществе. В целом же в результате деятельности «AzerGold» на сегодняшний день обеспечена постоянная занятость около 300 участников войны и членов семьи шехидов, включая дочерние и подрядные компании.
В ходе встречи также выступили сотрудники ЗАО – участники первой и второй Карабахских войн, члены семей шехидов, которые рассказали о важности победы в 44-дневной Отечественной войне.
Затем была организована экскурсия участников мероприятия в Парк военных трофеев. Во время экскурсии участникам была представлена информация о парке, продемонстрирована военная техника и боеприпасы, захваченные у врага в Отечественной войне в качестве трофеев.