“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərindən biri olan Nərgiz Balakişiyevanı qəbul edib.
QSC-nin İdarə Heyətinin sədri “Yüksəliş” müsabiqəsinin ölkəmizdə intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını baxımından əhəmiyyətini qeyd edib.
Müsabiqə qalibinə “AzerGold” QSC-nin fəaliyyəti, idarəçilik sahəsində fərdi təcrübəsi barədə məlumat verən Z.İbrahimov idarəçi rəhbər olmağa iddia edən şəxslərin daim öz üzərlərində işləməli, bilik və bacarıqlarını davamlı inkişaf etdirməli olduğunu bildirib. Qeyd olunub ki, işgüzarlıq, məsuliyyətlilik, risketmə həvəsi və bacarığı, peşəkar ünsiyyət mədəniyyəti, iş vaxtının səmərəli bölüşdürülməsi, insanları düzgün qiymətləndirmə, əmək resurslarının səmərəli istifadəsi, rassionallıq peşəkar və uğurlu bir idarəçidə vacib keyfiyyətlərdir. Z.İbrahimov layihə qalibinə bütün bu keyfiyyətlərə sahib olmaq, özünü daha da inkişaf etdirmək üçün 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin hazırda davam edən mentorluq proqramından maksimum faydalanmağı tövsiyə edib.
2021-ci ildə 1-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Nazim Novruzov, 2022-ci ildə 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Əli Əhmədovla Mentorluq proqramı çərçivəsində 1 illik fərdi inkişaf planının icrasına başladığını xatırladan Z.İbrahimov müsabiqə qalibləri ilə karyera planlaması, effektiv idarəçilik, etik prinsiplər və peşəkar standartlar, böhran menecmentinə dair kifayət qədər məhsuldar əməkdaşlığın qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Həmçinin qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin istedadlı gənclərin idarəçilik sahəsində önə çəkilməsi istiqamətində yürütdüyü siyasətə uyğun olaraq müsabiqə qaliblərindən Əli Əhmədov “AzerGold” QSC-də müşavir, İlyas İsmayıllı isə Strateji planlaşdırma və layihələrin idarəolunması şöbəsinin müdirinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib.

Председатель правления Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» Закир Ибрагимов принял одного из победителей второго конкурса «Yüksəliş» («Восхождение») Наргиз Балакишиеву.
Председатель Правления ЗАО отметил важность конкурса с точки зрения создания банка кадрового резерва, состоящего из талантливых лиц, выявления и поддержки будущих руководителей с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими навыками.
На встрече З.Ибрагимов подробно рассказал победителю второго конкурса о деятельности ЗАО «AzerGold», своем личном опыте в области управления, отметив, что лица, претендующие на звание руководителя, должны постоянно работать над собой, совершенствовать свои знания и навыки. Было отмечено, что деловая хватка, ответственность, желание и умение рисковать, культура профессионального общения, эффективное распределение рабочего времени, правильная оценка людей, эффективное использование трудовых ресурсов, рациональность являются важными качествами профессионального и успешного менеджера. Председатель Правления ЗАО посоветовал победителю конкурса максимально воспользоваться продолжающейся программой наставничества проекта «Восхождение», чтобы приобрести все эти качества, заниматься в дальнейшем саморазвитием.
Напомнив, что в рамках программы наставничества в 2021 году совместно с победителем первого конкурса Назимом Новрузовым, а в 2022 году с победителем второго конкурса Али Ахмедовым были выполнены годовые планы личностного развития, З.Ибрагимов довел до внимания, что с победителями конкурса налажено достаточно продуктивное сотрудничество в области планирования карьеры, эффективного управления, этических принципов и профессиональных стандартов, антикризисного управления. Также было отмечено, что в соответствии с политикой, проводимой Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым по продвижению талантливой молодежи в сфере управления, Али Ахмедов был назначен советником в ЗАО «AzerGold», а Ильяс Исмаиллы – заместителем начальника отдела Стратегического планирования и управления проектами.