https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_df6fe145676444c11a217b625_o.jpg
Kuba Respublikasının Baş naziri Manuel Marrero Kruz Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Kuba Respublikasında işgüzar səfərdədir.
Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini Kuba Respublikasının Baş naziri Manuel Marrero Kruz qəbul edib.
Görüşdə Kuba Respublikasının Baş naziri Azərbaycan və Kubanın tarixi milli liderləri arasındakı münasibətlərin xalqlar arasındakı əlaqələrin səviyyəsinə əhəmiyyətli təsirini qeyd edib və bundan məmnunluğunu bildirib.
Baş nazir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Qoşulmama Hərəkatının beynəlxalq arenadakı nüfuzunun yüksəldiyini və aparıcı siyasi qüvvəyə malik təşkilata çevrildiyini xüsusilə vurğulayıb.
Manuel Marrero Kruz son dövrlər ölkələr arasındakı təmasların artdığını və müxtəlif sahələrdə birgə əməkdaşlıq üçün geniş perspektivlərin olduğunu qeyd edib.
Azərbaycan Republikasının səhiyyə naziri Teymur Musayev səmimi qəbul və qonaqpərvərliyə görə Kuba Respublikasının Baş naziri Manuel Marrero Kruza təşəkkürlərini bildirib. Nazir, bu səfərin ölkə rəhbərləri arasındakı münasibətlərin məntiqi nəticəsi olduğunu qeyd edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_df6fe145676444c11a217b625_o.jpg
Премьер-министр Республики Куба Мануэль Марреро Круз принял делегацию, возглавляемую министром здравоохранения Азербайджанской Республики Теймуром Мусаевым
Делегация, возглавляемая министром здравоохранения Азербайджанской Республики Теймуром Мусаевым, находится с рабочим визитом в Республике Куба.
Премьер-министр Республики Куба Мануэль Марреро Круз принял делегацию, возглавляемую министром здравоохранения Азербайджанской Республики Теймуром Мусаевым.
На встрече премьер-министр Республики Куба отметил исключительную роль национальных лидеров Азербайджана и Кубы в развитии дружеских связей между нашими народами.
Премьер-министр особо подчеркнул, что под руководством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева Движение неприсоединения укрепила авторитет и роль на международной арене, превратилась в организацию, имеющую весомую политическую силу.
Мануэль Марреро Крус отметил, что контакты между странами в последнее время заметно активизировались и существуют широкие перспективы совместного сотрудничества в различных сферах.
Министр здравоохранения Азербайджанской Республики Теймур Мусаев выразил благодарность премьер-министру Республики Куба Мануэлю Марреро Крусу за теплый прием и гостеприимство. Министр отметил, что данный визит является закономерным итогом отношений между руководителями наших стран.