https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_9007def9f933eec9383188f2c_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi cəmiyyətimizin həyatına dəyər qatan Qırmızı Ürəklər Fondu növbəti “Onu oxut” aksiyasına start vermişdi. “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən ianə aksiyasının məqsədi 600 baldan yüksək nəticə göstərərək ali məktəbə daxil olan sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrə dəstək olmaqdır. Aksiya çərçivəsində 30 dan çox tələbə təqaüd üçün müraciət etdi və onlardan 25 nəfəri təqaüd proqramının qalibi oldu.
Ötən gün isə fondun rəsmi nümayəndələrinin, tələbələrin və ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə qaliblərin mükafatlandırma mərasimi keçirildi. Tədbiri çıxış sözü ilə açan Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva donorlara təşəkkür etdi. “Ötən ilə nisbətən bu il daha çox tələbəyə təqaüd vermək bizim üçün qürurvericidir. Əlbəttə ki, biz bunu xeyirxah insanları ianələri hesabına edirik. Ona görə də bizə dəstək olan hər kəsə xüsusən də 10 nəfər tələbənin təqaüdünü qarşılayan Kapital Bank-a təşəkkür edirəm”.
Kapital Bank-ın Marketinq Ekspert Mərkəzinin lideri Günel Mavliyarova isə bildirdi ki, “Kapital Bank olaraq təhsilin cəmiyyət üçün nə qədər həssas və vacib mövzu olduğunun fərqindəyik və buna görə də təhsilə dəstək bizim üçün xüsusi istiqamətdir. İnanırıq ki, gənclərimiz bu dəstəyi dəyərləndirərək, şəxsi inkişaflarına daha çox önəm verəcək, gələcəkdə peşəkar mütəxəssis kimi cəmiyyətimiz, ölkəmiz üçün faydalı işlər görəcəklər”.
Xatırladaq ki, “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü Proqramı” çərçivəsində fond tərəfindən ölkənin müxtəlif ali məktəblərində təhsil alan 25 aztəminatlı tələbəyə hər ay 150 AZN dəyərində təqaüd veriləcək.
“Qırmızı Ürəklər” Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda Fond kimi fəaliyyətini davam edən təşkilat, əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az
saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək, həmçinin “Cəmiyyət” bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_9007def9f933eec9383188f2c_o.jpg
Как было объявлено ранее, Фонд «Red Hearts», вносящий значительный вклад в наше сообщество, запустил следующую кампанию «Onu oxut» («Пожертвуй для образования»). Цель благотворительной кампании, проводимой в рамках «Образовательной стипендиальной программы Red Hearts», - поддержать студентов из социально уязвимых слоев населения, набравших более 600 баллов на вступительных экзаменах в университет. Более 30-ти студентов подали заявку на стипендию в рамках кампании и 25 из них были удостоены стипендии.
На прошлой неделе состоялась церемония награждения победителей, в которой приняли участие официальные представители Фонда, студенты и общественные деятели. Президент Фонда Севда Хагвердиева выступила с речью на открытии мероприятия и выразила благодарность благодетелям. «По сравнению с прошлым годом, мы гордимся тем, что в этом году мы предоставляем стипендии еще большему количеству студентов. Конечно, мы достигли этого благодаря щедрости добрых людей. Поэтому я благодарю всех, кто поддержал нас, особенно Капитал Банк, который предоставил стипендии 10-ти студентам».
Гюнель Мавлиярова, руководитель Центра маркетинговой экспертизы в Капитал Банке, заявила: «В Капитал Банке мы отлично понимаем, насколько чувствительным и важным для общества является тема образования, именно поэтому поддержка образования имеет особое значение для нас. Мы верим, что наша молодежь сделает всё возможное для личного развития и в будущем внесёт значительный вклад имя общего развития общества и страны».
В рамках программы «Образовательной стипендиальной программы Red Hearts»
стоит отметить, что ежемесячная стипендия в размере 150-ти азербайджанских манат будет предоставляться 25-ти студентам из малоимущих семей, обучающимся в различных университетах страны.