https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c8b7f4b96406ed623b820b386_o.jpg
Həyata keçirdiyi davamlı və faydalı layihələri ilə cəmiyyətə töfhə verən “Nar” zəngin korporativ sosial məsuliyyət (KSM) təcrübəsini ADA Universitetinin tələbələri ilə bölüşdü. Təqdimat “Nar”ın KSM strategiyasının müəllifi, Korporativ Ünsiyyət departamentinin direktoru Əziz Axundov tərəfindən keçirildi.
Təqdimatda bizneslərin sosial məsuliyyəti mənimsəməsi, KSM strategiyasının yaradılması, müsbət fərq yaradan sosial layihələrin icrası və onların davamlılığının təmin edilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Uğurlu model olaraq, “Nar”ın KSM strategiyasının əsas istiqamətləri – fiziki məhdudiyyətli şəxslərə dəstək, təhsilə və maarif və milli ənənələrin yaşadılması yönündə həyata keçirilən layihələr haqqında geniş məlumat verilib.
Xatırladaq ki, bir neçə ay öncə “Nar”ın “Azərbaycan işarə dilində ilk elektron lüğəti – jestdili.az” sosial layihəsi dünya üzrə ilin ən yaxşı KSM layihəsi kimi mükafata layiq görülmüşdü. Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası tərəfindən “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülən “Nar” bənzər mükafata 2019-cu ildə fiziki məhdudiyyətli şəxslər üçün keçirdiyi “Təlim məktəbi” sosial layihəsi ilə layiq görülmüşdü.
Cəmiyyətə faydalı və eləcə də, qlobal miqyasda tanınan sosial layihələri həyata keçirən “Nar”ın məqsədi həm də uğurlu KSM təcrübəsini gələcəyin biznes idarəedicilərinə tanıtmaq, onları sosial məsuliyyətli biznes strategiyası qurmağa təşviq etməkdir. Korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirilən layihələrlə nar.az/projects səhifəsindən ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c8b7f4b96406ed623b820b386_o.jpg
Contributing to society by implementing long-term and beneficial projects, Nar shared its rich experience in the field of corporate social responsibility (CSR) with students of ADA University. The presentation was conducted by the author of the CSR strategy of Nar, Director of the Corporate Communications Department Aziz Akhundov.
During the presentation, the importance of mastering social responsibility by businesses, creating CSR strategies, implementing social projects and ensuring their duration was emphasized.
As a successful model, detailed information was provided on the main directions of the CSR strategy of Nar – support for people with disabilities and projects aimed at education, awareness raising and preservation of national traditions.
It is worth recalling that a few months ago, Nar's social project, “The first electronic dictionary in Azerbaijani sign language - jestdili.az” was recognized as the best Corporate Social Responsibility project worldwide. Also the “Training School" projected initiated by Nar was the winner of the IPRA Golden World Awards 2019 competition in the nomination "Best CSR project".
Nar, which implements socially beneficial and globally recognized social projects, also seeks to familiarize business managers of the future with the successful CSR experience and encourage them to create a socially responsible business strategy. You can get detailed information about Nar projects in the field of corporate social responsibility on the page nar.az/projects.