https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c8b7f4b96406ed623b820b386_o.jpg
Həyata keçirdiyi davamlı və faydalı layihələri ilə cəmiyyətə töfhə verən “Nar” zəngin korporativ sosial məsuliyyət (KSM) təcrübəsini ADA Universitetinin tələbələri ilə bölüşdü. Təqdimat “Nar”ın KSM strategiyasının müəllifi, Korporativ Ünsiyyət departamentinin direktoru Əziz Axundov tərəfindən keçirildi.
Təqdimatda bizneslərin sosial məsuliyyəti mənimsəməsi, KSM strategiyasının yaradılması, müsbət fərq yaradan sosial layihələrin icrası və onların davamlılığının təmin edilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Uğurlu model olaraq, “Nar”ın KSM strategiyasının əsas istiqamətləri – fiziki məhdudiyyətli şəxslərə dəstək, təhsilə və maarif və milli ənənələrin yaşadılması yönündə həyata keçirilən layihələr haqqında geniş məlumat verilib.
Xatırladaq ki, bir neçə ay öncə “Nar”ın “Azərbaycan işarə dilində ilk elektron lüğəti – jestdili.az” sosial layihəsi dünya üzrə ilin ən yaxşı KSM layihəsi kimi mükafata layiq görülmüşdü. Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası tərəfindən “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülən “Nar” bənzər mükafata 2019-cu ildə fiziki məhdudiyyətli şəxslər üçün keçirdiyi “Təlim məktəbi” sosial layihəsi ilə layiq görülmüşdü.
Cəmiyyətə faydalı və eləcə də, qlobal miqyasda tanınan sosial layihələri həyata keçirən “Nar”ın məqsədi həm də uğurlu KSM təcrübəsini gələcəyin biznes idarəedicilərinə tanıtmaq, onları sosial məsuliyyətli biznes strategiyası qurmağa təşviq etməkdir. Korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirilən layihələrlə nar.az/projects səhifəsindən ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c8b7f4b96406ed623b820b386_o.jpg
Вносящий вклад в общество проведением продолжительных и полезных проектов “Nar” поделился своим богатом опытом в области корпоративной социальной ответственности (КСО) со студентами университета ADA. Презентацию провел автор стратегии КСО “Nar”, директор департамента корпоративных коммуникаций Азиз Ахундов.
Во время презентации была подчёркнута важность освоения бизнесами социальной ответственности, создания стратегий КСО, имплементации социальных проектов и обеспечение их продолжительности.
В качестве успешной модели была представлена подробная информация об основных направлениях стратегии КСО “Nar” – поддержка лиц с ограниченными возможностями и проекты, направленные на образование, просвещения и сохранение национальных традиций.
Напомним, что выпущенный “Nar” несколько месяцев назад первый электронный словарь жестов на азербайджанском языке – jestdili.az был удостоен награды как лучший проект КСО года в мировой печати.
Также проект “Nar” Школа обучения” стал победителем конкурса IPRA Golden World Awards 2019 в номинации “Лучший проект корпоративной социальной ответственности”. “Nar”, реализующий полезные для общества и признанные в мировом масштабе социальные проекты, также стремится ознакомить бизнес-менеджеров будущего с успешным опытом КСО и побудить их к созданию социально ответственной бизнес-стратегии. Подробную информацию о проектах “Nar” в сфере корпоративной социальной ответственности вы можете получить на странице nar.az/projects.