https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_28de50368d4db91d2638b5fcf_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış “SİMA İmza” maliyyə qurumları ilə əməkdaşlığını genişləndirməyə davam edir.
2022-ci ildən “SİMA İmza”nın tərəfdaşı olan “PAŞA Bank” müştərilərinə təqdim etdiyi daha bir xidməti SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza vasitəsilə rəqəmsallaşdırıb.
Belə ki, sahibkarların rahatlığını düşünərək, ilk dəfə olaraq, “PAŞA Bank”ın onlayn bank platformasına “SİMA İmza” ilə daxil olmaq imkanı yaradılıb. Artıq sahibkarlar qeyd olunan bank platformasında təqdim olunan bütün xidmətlərdən yararlana bilərlər.
“SİMA İmza”nın əlçatanlığı (heç yerə getmədən mobil telefona yükləmək və qeydiyyatdan keçmək kifayətdir) “PAŞA Bank” müştəriləri üçün əlavə üstünlük yaradır.
Xatırladaq ki, “PAŞA Bank” ilə həyata keçirilmiş əvvəlki inteqrasiyaya əsasən, bankın əməkhaqqı kartı sahibləri nağd pul kreditləri ilə bağlı sorğularını mobil tətbiq üzərindən göndərə, müvafiq sənədləri SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza vasitəsilə imzalayaraq məsafədən kredit əldə edə bilərlər. Eyni zamanda biznes kreditlərinin onlayn rəsmiləşdirilməsi zamanı “zaminlik-təsisçi qərarı sənədi”ni “SİMA İmza” ilə məsafədən imzalaya bilərlər.
Vətəndaşların bu imkanlardan faydalanmaq üçün “SİMA İmza” tətbiqini mobil cihaza yükləməsi və bir dəfə qeydiyyatdan keçməsi kifayətdir. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran “SİMA İmza” ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcək. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_28de50368d4db91d2638b5fcf_o.jpg
«SİMA İmza», созданная ООО «AzInTelecom» при Министерстве цифрового развития и транспорта, продолжает расширять сотрудничество с финансовыми учреждениями.
PASHA Bank, партнер «SİMA İmza» с 2022 года, оцифровал еще одну услугу с помощью цифровой подписи нового поколения «SİMA İmza».
Таким образом, учитывая удобство предпринимателей, впервые создана возможность доступа к платформе онлайн-банкинга PASHA Bank с «SİMA İmza». Предприниматели теперь могут воспользоваться всеми услугами, предоставляемыми на упомянутой банковской платформе.
Доступность «SİMA İmza» (достаточно скачать приложение на мобильное устройство и зарегистрироваться, никуда не выходя) создает дополнительное преимущество для клиентов PASHA Bank.
Стоит отметить, что благодаря предыдущей интеграции с PASHA Bank владельцы зарплатных карт банка могут отправлять заявки на получение кредита наличными через мобильное приложение, подписывать соответствующие документы с помощью цифровой подписи нового поколения «SİMA İmza», а также получать кредит удаленно. При этом при онлайн-оформлении бизнес-кредитов они могут удаленно подписать «документ о решении гаранта-учредителя» с «SİMA İmza».