https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_28de50368d4db91d2638b5fcf_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış “SİMA İmza” maliyyə qurumları ilə əməkdaşlığını genişləndirməyə davam edir.
2022-ci ildən “SİMA İmza”nın tərəfdaşı olan “PAŞA Bank” müştərilərinə təqdim etdiyi daha bir xidməti SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza vasitəsilə rəqəmsallaşdırıb.
Belə ki, sahibkarların rahatlığını düşünərək, ilk dəfə olaraq, “PAŞA Bank”ın onlayn bank platformasına “SİMA İmza” ilə daxil olmaq imkanı yaradılıb. Artıq sahibkarlar qeyd olunan bank platformasında təqdim olunan bütün xidmətlərdən yararlana bilərlər.
“SİMA İmza”nın əlçatanlığı (heç yerə getmədən mobil telefona yükləmək və qeydiyyatdan keçmək kifayətdir) “PAŞA Bank” müştəriləri üçün əlavə üstünlük yaradır.
Xatırladaq ki, “PAŞA Bank” ilə həyata keçirilmiş əvvəlki inteqrasiyaya əsasən, bankın əməkhaqqı kartı sahibləri nağd pul kreditləri ilə bağlı sorğularını mobil tətbiq üzərindən göndərə, müvafiq sənədləri SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza vasitəsilə imzalayaraq məsafədən kredit əldə edə bilərlər. Eyni zamanda biznes kreditlərinin onlayn rəsmiləşdirilməsi zamanı “zaminlik-təsisçi qərarı sənədi”ni “SİMA İmza” ilə məsafədən imzalaya bilərlər.
Vətəndaşların bu imkanlardan faydalanmaq üçün “SİMA İmza” tətbiqini mobil cihaza yükləməsi və bir dəfə qeydiyyatdan keçməsi kifayətdir. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran “SİMA İmza” ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcək. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

An innovation for entrepreneurs from "SİMA İmza" and PAŞA Bank! An innovation for entrepreneurs from "SİMA İmza" and PAŞA Bank!
“SİMA İmza”, created by operating under the Ministry of Digital Development and Transport AzInTelecom LLC, continues to expand its cooperation with financial institutions.
PASHA Bank, a partner of SİMA İmza since 2022, has digitized another service using the new generation digital signature “SİMA İmza”.
Thus, taking into account the convenience of entrepreneurs, for the first time the opportunity to access the PASHA Bank online banking platform with “SİMA İmza” has been created. Entrepreneurs can now take advantage of all the services provided on the said banking platform.
The availability of “SİMA İmza” (just download the application to your mobile device and register without going anywhere) creates an additional advantage for PASHA Bank clients.
It is worth noting that with to the previous integration with PASHA Bank, owners of the bank’s salary cards can send applications for a cash loan through a mobile application, sign relevant documents using the new generation digital signature “SİMA İmza”, and also receive a loan remotely. At the same time, when applying for business loans online, they can remotely sign a “document on the decision of the founding guarantor” with “SİMA İmza”.
To obtain an digitalsignature, citizens only need to download the “SİMA İmza” application to their mobile device and register once. "SİMA İmza", which increases the availability of digital services, will speed up business processes in our country.