https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_087131dc93306e9dd5b92dd12_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL kommersiya əməkdaşlığı çərçivəsində Çinin “Hainan Airlines” aviaşirkəti ilə xüsusi proreyt sazişi imzalayıb. Saziş hər iki aviaşirkətin sərnişinlərinə vahid aviabilet və cəlbedici tariflərlə Bakı və Pekindən keçərək yeni istiqamətlər üzrə səyahət etmək imkanı verir.
Saziş çərçivəsində AZAL sərnişinləri Pekin vasitəsilə “Hainan Airlines” aviaşirkətinin Çində həyata keçirdiyi 28 istiqamətə çıxış əldə edirlər. Bundan əlavə, “Hainan Airlines” AZAL sərnişinlərinə Pekindən Banqkok, Phuket, Tokio və Taypey kimi beynəlxalq istiqamətlər təklif edir.
Tərəfdaşlıq həmçinin “Hainan Airlines” müştərilərinə dünyanın müxtəlif şəhərlərinə Bakıdan səyahət etmək üçün AZAL-ın qlobal marşrut şəbəkəsindən istifadə etmək imkanı yaradıb.
“Tərəfdaşlıq sərnişinlər üçün yeni fürsətlər yaradır. Vətəndaşlarımız Bakıdan Çinin və digər ölkələrin şəhərlərinə, eyni zamanda Çindən səyahət edən insanlar Bakı vasitəsilə dünyanın müxtəlif ölkələrinə vahid bilet və daha münasib tariflərlə səyahət edə bilərlər. Hal-hazırda digər Çin aviaşirkətləri ilə də əməkdaşlıqla bağlı müvafiq işlər aparılır”, — deyə AZAL-ın icraçı direktorunun birinci müavini Nazim Səmədov bildirib.
Aviabiletləri AZAL-ın rəsmi kassalarından və akkreditə olunmuş agentliklərindən əldə etmək mümkündür.

The national air carrier of Azerbaijan, AZAL, has recently entered into a special prorate agreement with China’s Hainan Airlines. This agreement marks the beginning of a commercial partnership, allowing passengers from both airlines to seamlessly travel to new destinations through Baku and Beijing, all under a single ticket with attractive fares.
Under this cooperation, AZAL passengers now have access to 28 destinations served by Hainan Airlines in China, with Beijing as a connecting hub. Additionally, Hainan Airlines provides AZAL passengers with international flights from Beijing to destinations such as Bangkok, Phuket, Tokyo, and Taipei.
Moreover, this partnership enables Hainan Airlines customers to access AZAL’s extensive global route network, facilitating their travel from Baku to various cities worldwide.
“The partnership creates new opportunities for travellers. Our citizens can journey from Baku to cities in China and other countries, while passengers travelling from China can conveniently transit through Baku to other destinations across the globe, all with a single ticket and more affordable rates. We are actively collaborating with other Chinese airlines on ongoing projects,” said Nazim Samadov, The First Deputy Director Executive of AZAL.