https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_0aacf879e347e72b6a80eae0d_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi tərəfindən “Autizm dostu” diplomuna layiq görülüb.
Mükafat səhmdar cəmiyyətə korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində ölkəmizdə autizmli uşaqların fərdi inkişafına verdiyi dəstəyə görə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC 2022-ci ildən Heydər Əliyev Fondu və “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi ilə tərəfdaşlıq şəraitində Gəncə və ətraf rayonlarda autizmli uşaqların fərdi inkişafına dəstək məqsədilə sosial layihənin icrasına başlayıb. 2023-cü ildə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Gəncə şəhərində regional Autizm Mərkəzi istifadəyə verilib. Mərkəzdə Gəncə şəhəri, Daşkəsən, Göygöl, Goranboy, Şəmkir və Tovuz rayonlarında yaşayan autizmli uşaqlara tam ödənişsiz resurs bərpa xidmətləri göstərilir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC dağ-mədən sahəsində aktiv fəaliyyəti ilə ölkəmizin iqtisadi inkişafına töhfə verməklə yanaşı, məsuliyyət zonalarında dayanıqlı inkişaf məqsədlərini daim diqqətdə saxlayır. Səhmdar Cəmiyyət fəaliyyət göstərdiyi Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayoununda ətraf mühitin mühafizəsi, təhsil, sağlamlıq və s. istiqamətlər üzrə çoxsaylı layihələr icra edərək, vətəndaşların rifah halının gücləndirilməsi ilə bağlı dövlətin yürütdüyü siyasətə töhfələrini verməkdədir.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_0aacf879e347e72b6a80eae0d_o.jpg
Общественное объединение «Birgə və Sağlam» удостоило Закрытое Акционерное Общество (ЗАО) «AzerGold» диплома «Друг аутизма».
Награда вручена Акционерному Обществу за поддержку в рамках деятельности по корпоративной социальной ответственности индивидуального развития детей с аутизмом в Азербайджане.
Отметим, что с 2022 года ЗАО «AzerGold» в партнерстве с Фондом Гейдара Алиева и Общественным Объединением «Birgə və Sağlam» приступило к реализации социального проекта по поддержке индивидуального развития детей с аутизмом в Гяндже и прилегающих районах. В 2023 году в рамках «Года Гейдара Алиева» в Гяндже был открыт Региональный центр аутизма. В этом центре детям с аутизмом, проживающим в Гяндже, Дашкесанском, Гейгельском, Геранбойском, Шамкирском и Товузском районах, оказываются полностью бесплатные реабилитационные услуги с ресурсным обеспечением.
Напомним, что своей активной деятельностью в горнодобывающей сфере ЗАО «AzerGold» не только вносит вклад в экономическое развитие нашей страны, но и постоянно ставит цели устойчивого развития в зонах ответственности. Реализуя в Гянджа-Дашкесанском экономическом районе, где Акционерное Общество ведет свою деятельность, многочисленные проекты по таким направлениям как охрана окружающей среды, образование, здоровье и др., компания вносит свой вклад в проводимую государством политику по укреплению благосостояния граждан.