https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_3a3ed611bdf9c75ae9df3e561_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL Bakı-Pekin istiqamətində birbaşa reysini uğurla həyata keçirib. AZAL-ın təyyarəsi dekabrın 19-da Bakı vaxtı ilə saat 19:40-da Bakıdan Çinin paytaxtına doğru havaya qalxıb və dekabrın 20-də yerli vaxtla saat 06:50-də Pekində eniş edib.
Reysin təntənəli qarşılanma mərasimində aviaşirkətin nümayəndələri, Azərbaycanın və Çinin diplomatları və qonaqları, o cümlədən Azərbaycanın Çindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bünyad Hüseynov iştirak ediblər.
Tədbirdə bu marşrutun iki ölkə arasındakı iqtisadi, siyasi, mədəni və turizm əlaqələrinin inkişafında əhəmiyyəti vurğulanıb.
Bakı-Pekin-Bakı marşrutu üzrə uçuşlar həftədə iki dəfə çərşənbə axşamı və bazar günləri yerinə yetiriləcək. Aviabiletləri aviaşirkətin rəsmi www.azal.az saytından, mobil tətbiqindən, AZAL-ın kassalarından və ya akkreditə olunmuş agentliklərindən əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_3a3ed611bdf9c75ae9df3e561_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL успешно осуществил прямой рейс по маршруту Баку-Пекин. Самолет AZAL вылетел из Баку в столицу Китая в 19:40 по бакинскому времени 19 декабря и приземлился в Пекине в 06:50 по местному времени 20 декабря.
Торжественная церемония встречи рейса собрала представителей авиакомпании, почетных гостей и дипломатов Азербайджана и Китая, включая чрезвычайного и полномочного посла Азербайджана в Китае Буньяда Гусейнова.
На мероприятии была отмечена значимость данного рейса в развитии экономических, политических, культурных и туристических связей между двумя странами.
Полеты по маршруту Баку-Пекин-Баку будут выполняться дважды в неделю по вторникам и воскресеньям. Билеты доступны для приобретения в кассах, аккредитованных агентствах, на официальном сайте авиакомпании www.azal.az и через мобильное приложение AZAL.