https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_d4bccc63366b67db67f0d09a6_o.jpg
Dekabrın 20-də “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin Daşkəsən rayonunun ucqar Çovdar, Quşçu kəndləri, eləcə də “Şadax” adlandırılan yaşayış məskəninin sakinləri ilə növbəti görüşü keçirilib.
Görüşdə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini, KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev çıxış edərək, Səhmdar Cəmiyyətin hasilat və istehsalat fəaliyyəti həyata keçirdiyi bölgədə yerləşən kənd və qəsəbələrin sakinlərinin rifah halının yaxşılaşdırılması, ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində icra olunan layihələrdən danışıb. Qeyd olunub ki, ötən dövr ərzində Daşkəsəndə məşğulluğun artırılması, mikro sahibkarlığın inkişafına dəstək, sağlamlıq, təhsil və maarifləndirmə sahəsi ilə bağlı təşkil edilən çoxsaylı tədbirlər sosial xarakterli dövlət proqramlarına töhfə xarakteri daşımaqla, sözügedən istiqamətlərdə kifayət qədər müsbət nəticələrin əldə edilməsinə səbəb olub.
Görüşdə, həmçinin Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən 2024-cü ildə icrası planlaşdırılan yeni sosial layihələr barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, növbəti il üçün “AzerGold” QSC-nin KSM layihələri ilə bağlı tədbirlər planı yerli icmaların təklifləri və sosial-iqtisadi tələbatları nəzərə alınaraq hazırlanıb.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə, həmçinin vətəndaşların qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb.
Sonda görüş iştirakçılarına “AzerGold” QSC adından bayram sovqatları paylanılıb.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC tərəfindən hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüs və layihələr çərçivəsində bölgə əhalisi ilə ənənəvi görüşlərin təşkili növbəti ildə də davam etdiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_d4bccc63366b67db67f0d09a6_o.jpg
20 декабря состоялась очередная встреча Комитета по корпоративной социальной ответственности (КСО) Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» с жителями отдаленных сел Човдар, Гушчу, а также населенного пункта «Шадах» Дашкесанского района.
На встрече заместитель председателя Правления ЗАО, председатель Комитета КСО Хайям Фарзалиев рассказал о реализуемых проектах по охране окружающей среды, улучшению благосостояния жителей сел и поселков, расположенных в регионе, где Акционерное Общество осуществляет добывающую и производственную деятельность. Было отмечено, что проведенные за прошедший период в Дашкесане многочисленные мероприятия в сфере повышения занятости, поддержки развития микропредпринимательства, здравоохранения, образования и просвещения внесли вклад в государственные программы социального характера и привели к достижению ощутимых положительных результатов в указанных направлениях.
В ходе встречи также была представлена информация о новых социальных проектах, которые Акционерное Общество планирует реализовать в 2024 году. До внимания было доведено, что план мероприятий по проектам КСО ЗАО «AzerGold» на следующий год разработан с учетом предложений и социально-экономических потребностей местных общин.
Затем были заслушаны обращения граждан, состоялся обмен мнениями по новым инициативам. Кроме того, поднятые гражданами на встрече вопросы были зарегистрированы для изучения и решения в рамках действующего законодательства.
В завершение встречи ее участникам были розданы праздничные гостинцы от имени ЗАО «AzerGold».
Отметим, что ЗАО «AzerGold» и в следующем году продолжит организацию традиционных встреч с населением региона в рамках инициатив и проектов, направленных на целевые группы.