https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0b8a3870c453a1236c572a9d9_o.jpg
Müdafiə Nazirliyi ilə Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında 2024-cü il üçün birgə tədbirlər planı imzalanıb.
Birgə tədbirlər planına əsasən Azərbaycan Ordusunda dini radikalizmə qarşı mübarizəyə dair keçiriləcək tədbirlərin yeri, icra vaxtı və icraya məsul şəxslər müəyyən olunub.
Tədbirlərin Müdafiə Nazirliyinin tabeliyindəki qoşun (qüvvə) növü, birlik, birləşmə, hərbi hissələr və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrində təşkil olunması nəzərdə tutulub.
Cari il ərzində Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları ilə Azərbaycançılıq ideyası, milli-mənəvi, mədəni dəyərlərin qorunub saxlanılması, inkişafı, radikal dini cərəyanlar və ekstremizmlə mübarizə, mədəniyyətlər, sivilizasiyalar və konfessiyalar arasında əməkdaşlıq, o cümlədən digər mövzularda tədbirlər keçiriləcək, maarifləndirici söhbətlər aparılacaq.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_0b8a3870c453a1236c572a9d9_o.jpg
Между Министерством обороны и Государственным комитетом по работе с религиозными организациями подписан План совместных мероприятий на 2024 год.
В соответствии с Планом совместных мероприятий по борьбе с религиозным радикализмом в Азербайджанской Армии, определены места, сроки исполнения и лица, ответственные за исполнение.
Проведение мероприятий предусмотрено в видах войск (сил), объединениях, соединениях, воинских частях и специальных военно-учебных заведениях Министерства обороны.
В течение года с военнослужащими Азербайджанской Армии будут проведены мероприятия, посвященные идее азербайджанства, сохранению и развитию национально-духовных и культурных ценностей, борьбе с радикальными религиозными течениями и экстремизмом, сотрудничеству между культурами, цивилизациями и конфессиями и другим темам, будут проведены просветительские беседы.