https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_b3ebe8f2ea22d05e809c8b712_o.jpg
Kapital Bank-ın maliyyə tərəfdaşı olduğu “Breyn Rinq” televiziya layihəsinin 22-ci mövsümü yekunlaşıb. Gənclərin bilik yarışı ilə sınağa çəkildiyi layihənin qalibi və ölkə çempionu adına “Birbank” komandası layiq görülüb.
Hər həftənin bazar günü İctimai Televiziyada yayımlanan layihədə 10 şəhər və 7 universiteti, eləcə də sponsorları təmsil edən 20 komanda çempionluq uğrunda yarışıb. 2023-cü ilin mart ayında start götürən yeni mövsümdə 2 mərhələ oynanılıb. Şərtlərə görə 1-ci mövsümdə “Bilik” kubokunun, 2-ci mövsümdə isə “Nar” kubokunun sahibi bəlli olub. Ötən gün isə “Bilik” və “Nar” kubokunun qalibi olan 2 komanda Azərbaycan çempionu titulu uğrunda mübarizə aparıb.
Xatırladaq ki, layihədə Kapital Bank-ı Azərbaycanın məşhur idman şərhçilərindən ibarət “Birbank” komandası təmsil edirdi. Komandada Gündüz Abbaszadə, Rüstəm Fətəliyev, Süleyman Vəliyev, Şəmsəddin Abbasov, Əhməd Əliyev kimi idman jurnalistləri ilə yanaşı Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Həsən Abbaslı yer alırdı.
Qeyd edək ki, Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq, daim intellektual oyunları və təhsil layihələrini dəstəkləyir. Ölkənin birinci bankı eyni zamanda “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual klubun da rəsmi tərəfdaşıdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 49 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün—https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün—https://kbl.az/prcrc.

Команда «Birbank» стала чемпионом Азербайджана
При финансовой поддержке Капитал Банка завершился 22-й сезон телепроекта «Брейн-ринг». была Победителем и национальным чемпионом конкурса, в котором молодежь проверялась на знания была признана Команда «Birbank».
20 команд, представляющих 10 городов, 7 университетов, а также спонсоров боролись за первенство в проекте, транслирующемся на «İctimai TV» каждое воскресенье. В новом сезоне проекта, стартовавшем в марте 2023 года, было сыграно 2 этапа. По итогам первого стали известны победители первого этапа и второго этапа. Стали известны победители кубка первого этапа “Bilik”, а также второго этапа “Nar”. За звание чемпионов Азербайджана вчера боролись две команды - победители кубков "Bilik" и "Nar".
Отметим, что «Kapital Bank» в интеллектуальной игре представляла команда «Birbank», состоящая из известных спортивных комментаторов Азербайджана. Наряду со спортивными журналистами, как Гюндуз Аббасзаде, Рустам Фаталиев, Сулейман Велиев, Шамседдин Аббасов, Ахмед Алиев, в сборной принял участие студент Бакинской Высшей Школы Нефти Гасан Аббаслы.
Kapital Bank поддерживает интеллектуальные игры и образовательные проекты в рамках социально направленной деятельности. Помимо игр «Брэйн Ринг» Kapital Bank также является официальным партнером интеллектуального клуба «Что? Где? Когда?».
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 117 филиалах и 49 отделении, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az , страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk, для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/prcrc.