https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_e2581d0f2dfbd6909d0e9c588_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Bakıda yeni filialını açıb. Şəmsi Bədəlbəyli küçəsi, 96 ünvanında yerləşən “28 May” filialı müştərilərə - əhaliyə və biznesə yüksək səviyyədə xidmət göstərmək üçün tam təchiz olunub.
Fərdi müştərilər burada depozit və kreditlər, ödənişlər, valyuta mübadiləsi və pul köçürmələri rahat həyata keçirəcəklər. Filialda 24 saat fəaliyyət göstərən bankomat və ödəniş terminalı da quraşdırılıb.
Korporativ müştərilər isə lazımi valyutada hesab aça, depozit qoya, mikro və biznes kredit ala və müraciət edə biləcəklər.
“Bank filiallarına tələbat, distant xidmətlərin fəal inkişafına baxmayaraq, yüksək səviyyədə qalmaqdadır. Müştərilərin rahatlığı üçün yeni filial rəqəmsal dizayna malikdir və müasir bank texnologiyaları ilə təchiz olunub. Yeni konsepdə filial şəhərin mərkəzində, Heydər Əliyev Sarayının, Mərkəzi Bankın, həmçinin “28 May” metrostansiyasının yaxınlığında yerləşir. Müştərilərə nağd pul çıxarmaq, kart və cari hesabların balansını artırmaq, kredit, kommunal və digər xidmətləri ödəmək üçün bankomat və ödəniş terminalı 24 saat fəaliyyət göstərən zonasında yerləşdirilib”, - deyə Bank VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin sədri İqor Okayev şərh edib.
VTB (Azərbaycan) bazar ertəsindən cümə gününədək saat 09:00-dan 19:00-dək 5 filialında müştərilərinə xidmət göstərir. Bakının Yasamal rayonunda yerləşən “Elmlər” filialının əvəzinə “28 May” filialı açılıb. Həmçinin ötən ilin sonunda Xırdalan şəhərində Müştəri Xidmətləri Mərkəzi istifadəyə verilib ki, burada onlar bankın məhsul və xidmətləri ilə bağlı mütəxəssislərdən məsləhət ala, maliyyə sorğusu göndərə və onlayn xidmətlərə qoşula bilərlər. 2024-cü ildə VTB ölkəmizin ikinci böyük şəhərində - Gəncədə regional filialının istifadəyə verməsini planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_e2581d0f2dfbd6909d0e9c588_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) открыл новое отделение в Баку. Филиал «28 Мая» на улице Шамси Бадалбейли, 96 имеет современное пространство для персонального и комфортного обслуживания клиентов – населения и бизнеса.
Частным клиентам доступны в новом офисе вклады и кредиты, платежи, обмен валюты, денежные переводы. В круглосуточной зоне офиса установлен банкомат и платежный терминал для совершения дистанционных операций.
Филиал обеспечит полноценное обслуживание корпоративных клиентов. Компании и предприятия смогут открыть здесь счет в необходимой валюте, оформить депозит, получить кредитное финансирование, подать заявку на кредит. Также в отделении можно настроить доступ в интернет-банк для бизнеса.
«Востребованность обслуживания в банковских отделениях, не смотря на активное развитие дистанционных сервисов, остается высокой. Для удобства клиентов новый филиал представлен в обновленном дизайне и оснащен современными банковскими технологиями. Новый комфортабельный филиал находится в центре города, рядом с Центральным банком и Дворцом Гейдара Алиева, а также станцией метро «28 Мая». В нем есть круглосуточная зона самообслуживания с банкоматом и платежный терминалом, что позволит клиентам осуществлять операции по снятию наличных и пополнению счетов и карт, погашению кредитов и оплаты коммунальных и других услуг в режиме 24/7», – прокомментировал председатель правления ВТБ (Азербайджан) Игорь Окаев.
ВТБ (Азербайджан) обслуживает своих клиентов в 5 филиалах, которые работают с понедельника по пятницу с 09:00 до 19:00. Филиал «28 Мая» открылся вместо отделения «Эльмляр», который обслуживал клиентов в Ясамальском районе Баку. Также в конце прошлого года в Хырдалане открылся Центр обслуживания клиентов, где они могут получить консультации специалистов по продуктам и услугам банка, оставить заявку на их оформление, а также подключить онлайн-сервисы. В 2024 году планируется открыть региональный филиал во втором по величине городе – Гяндже.