https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_35fdc58d470c6009c7b893ccd_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) 2023-cü ildə korporativ sosial məsuliyyət (KSM) sahəsində fəaliyyətini uğurla davam etdirib.
Ötən ildə QSC tərəfindən təhsil, sağlamlıq, mikro sahibkarlıq, aqrar inkişaf, ekologiya, qadınların məşğulluğu, tarixi və mədəni irsə töhfə və digər istiqamətlər üzrə layihələr həyata keçirilib.
2023-cü ilin 11 aprel tarixində Heydər Əliyev Fondu ilə tərəfdaşlıq şəraitində Gəncə şəhərində regional Autizm Mərkəzinin rəsmi açılışı olub. Həmçinin ötən ilin aprel ayında Akademik Zərifə Əliyeva adına Milli Oftalmologiya Mərkəzi ilə birgə Daşkəsən rayonunda səyyar göz müayinəsi aksiyası keçirilib. Ötən ilin iyul ayında isə Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi və Bakı Sağlamlıq Mərkəzi ilə birgə Daşkəsən rayonunda səyyar tibbi müayinə aksiyası təşkil edilib. Bundan başqa, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi ilə birgə “Daşkəsən rayonunda arıçılıq təsərrüfatının inkişafına dəstək”, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Xidmətlər Agentliyi ilə birgə “Daşkəsən və Göygöl rayonlarında aqrar inkişafa dəstək”, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi ilə birgə “Daşkəsən rayonunda qadınların məşğulluğunun artırılması” və digər layihələr uğurla icra edilib.
Ümumilikdə QSC-nin KSM sahəsində həyata keçirdiyi layihələr ictimaiyyət tərəfindən də yüksək qiymətləndirilib. Belə ki, ölkəmizdə autizm spektr pozuntulu uşaqların fərdi inkişafı istiqamətində 2022-ci ildən həyata keçirilən səmərəli fəaliyyətə görə “AzerGold” QSC-yə növbəti dəfə “Milli KSM Mükafatı” və ilk dəfə “Autizm dostu” mükafatı təqdim edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_35fdc58d470c6009c7b893ccd_o.jpg
В 2023 году Закрытое акционерное общество (ЗАО) «AzerGold» успешно продолжило свою деятельность в сфере корпоративной социальной ответственности (КСО).
В прошлом году ЗАО реализовало проекты в области образования, здравоохранения, микропредпринимательства, аграрного развития, экологии, занятости женщин, вклада в историческое и культурное наследие, а также по другим направлениям.
11 апреля 2023 года в партнерстве с Фондом Гейдара Алиева в Гяндже состоялось официальное открытие Регионального центра аутизма. Также в апреле прошлого года совместно с Национальным центром офтальмологии имени академика Зарифы Алиевой в Дашкесанском районе была проведена выездная акция по офтальмологическому обследованию. А в июле прошлого года совместно с Общественным Объединением «Региональное развитие» Фонда Гейдара Алиева и «Bakı Sağlamlıq Mərkəzi» в Дашкесанском районе была организована акция выездного медосмотра. Кроме того, совместно с Агентством развития малого и среднего бизнеса был успешно реализован проект «Поддержка развития пчеловодства в Дашкесанском районе», совместно с Агентством Аграрных Услуг при Министерстве сельского хозяйства – «Поддержка аграрного развития в Дашкесанском и Гейгельском районах», совместно с Государственным агентством занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения – «Повышение занятости женщин в Дашкесанском районе» и др.
Реализуемые ЗАО проекты в сфере КСО получили высокую оценку и со стороны общественности. Так, за эффективную деятельность по личностному развитию детей с расстройствами аутистического спектра, осуществляемую с 2022 года, Акционерному Обществу в очередной раз была вручена «Национальная премия КСО» и впервые – премия «Друг аутизма».