https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_51c24d2bd161a214e10397e5d_o.jpg
“Dəniz Mall” TM-də yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında “Aytaç Media”şirkətinə məxsus olan “Efsane” Türk komediyasının qala gecəsi keçirilib. Tədbirdə filmin qəhramanları Ahmet Kural, Cemile Canyurt, Tuana Tezsay, həmçinin “Aytaç Media” şirkətinin sahibkarı Aytaç Ağdağ və rəhbəri Ediz Kentkuran iştirak ediblər.
Türkiyəli qonaqlar media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb, qırmızı xalıdan keçib və pərəstişkarlara imza verərək şəkil çəkdiriblər.
Filmin rejissoru və ssenari müəllifi Selçuk Aydemirdir.
Baş rolları Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt və Cemile Canyurt canlandırıblar.
Film haqqında qısa məlumat: Çorumda yaşayan Sadık və ailəsi minilliklərdən bəri ailə ənənəsi olaraq qatıq hazırlayır və qatıqlarının dadı və müalicəvi xüsusiyyətləri ilə tanınır. Bu əfsanəvi qatığın sirrini ailənin böyüyü Dədə saxlayır və özü hazırlayır. Amma yay günü babanın evinin damına qar yağması hər şeyi dəyişir... İnanclara əsasən, əgər yayda qar yağarsa, bu möcüzəvi qatığın sirri Dədə tərəfindən ailənin başqa üzvü ilə paylaşılmalıdır. Hər kəs bu dəyərli sirri əldə etmək istəyir.
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, “Coffemania” restoranlar şəbəkəsi, foto və video çəkilişdə - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_51c24d2bd161a214e10397e5d_o.jpg
In a premium cinema, "CinemaPlus", located in the shopping centre "Dəniz Mall", held a gala evening of the Turkish comedy "Efsane" of the company "Aytaç Media". The event was attended by the heroes of the film Ahmet Kural, Cemile Janyurt, Tuana Tezsay, as well as the owner of Aytaj Agdag and the head of Ediz Kentkuran of the company "Aytaç Media".
Turkish guests answered questions from media representatives, walked along the red carpet, gave out autographs and took pictures with their fans.
The director and screenwriter of the film is Selchuk Aydemir.
The main roles in the film were played by Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt and Jamile Janyurt.
Briefly about the film: Sadyk and his family living in Chorume, for thousands of years have been preparing yoghurt according to a family recipe, which is known for its taste and healing properties. The eldest in the family - Grandfather, keeps the secret of this legendary yoghurt and cooks it himself. But everything is changed by the snow falling on the roof of grandpa's house on a summer day... According to the prophecy, if it snows in the summer, Dede is obliged to share the secret of yoghurt with someone from the family. This secret has long interested everyone.
Support in the organisation of the event was provided by Cinema Distribution, "Coffemania" restaurant chain, video and photo from the creative company "Light In Black".
"CinemaPlus" is always ready to please you with the best premieres in the history of cinema and make pleasant surprises.