https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_67f779661d889662ee6bc800d_o.jpg
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Meksikanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mariya Viktoriya Romero Kabalyero ilə görüşüb.
Qonağı salamlayan Komitə sədri ölkəmizin diaspor siyasəti, dünya azərbaycanlılarının təşkilatlanması, Latın Amerikası ölkələrində, o cümlədən Meksikada yaşayan azərbaycanlıların yaşadıqları cəmiyyətə inteqrasiyası və Komitənin həyata keçiridiyi layihələr barədə məlumat verib.
Səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirən səfir Mariya Viktoriya Romero Kabalyero Meksika ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin vacibliyindən söz açıb, Xaricdə yaşayan Meksikalılar İnstitutu ilə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında əməkdaşlıq münasibətlərinin qurulması məqsədilə yaxın gələcəkdə qarşılıqlı səfərlərin təşkil olunmasının, eləcə də müvafiq dövlət qurumları arasında memorandum imzalanmasının önəmindən danışıb.
Görüşdə əməkdaşlıq perspektivlərinə dair faydalı fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_67f779661d889662ee6bc800d_o.jpg
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов встретился с чрезвычайным и полномочным послом Мексики в Азербайджане Марией Викторией Ромеро Кабальеро.
Поприветствовав гостью, председатель комитета рассказал о диаспорской политике нашей страны, организационном становлении азербайджанцев мира, интеграции азербайджанцев, проживающих в странах Латинской Америки, в том числе в Мексике, в свои общества и реализованных комитетом проектах.
Посол Мария Виктория Ромеро Кабальеро, выразив признательность за радушный прием, отметила важность расширения связей между Мексикой и Азербайджаном, говорила о значении организации в ближайшем будущем взаимных визитов для налаживания сотрудничества между Институтом по делам мексиканцев, проживающих за рубежом, и Государственным комитетом, а также подписания меморандума между соответствующими государственными структурами.
На встрече был проведен полезный обмен мнениями о перспективах сотрудничества, выражена уверенность в успешном продолжении взаимовыгодной деятельности.