https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_67f779661d889662ee6bc800d_o.jpg
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Meksikanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mariya Viktoriya Romero Kabalyero ilə görüşüb.
Qonağı salamlayan Komitə sədri ölkəmizin diaspor siyasəti, dünya azərbaycanlılarının təşkilatlanması, Latın Amerikası ölkələrində, o cümlədən Meksikada yaşayan azərbaycanlıların yaşadıqları cəmiyyətə inteqrasiyası və Komitənin həyata keçiridiyi layihələr barədə məlumat verib.
Səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirən səfir Mariya Viktoriya Romero Kabalyero Meksika ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin vacibliyindən söz açıb, Xaricdə yaşayan Meksikalılar İnstitutu ilə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında əməkdaşlıq münasibətlərinin qurulması məqsədilə yaxın gələcəkdə qarşılıqlı səfərlərin təşkil olunmasının, eləcə də müvafiq dövlət qurumları arasında memorandum imzalanmasının önəmindən danışıb.
Görüşdə əməkdaşlıq perspektivlərinə dair faydalı fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_67f779661d889662ee6bc800d_o.jpg
Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora met with Maria Victoria Romero Caballero, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United States of Mexico to Azerbaijan.
Welcoming the guest, the Chairman of the Committee gave information about the diaspora policy of Azerbaijan, as well as the organization of the World Azerbaijanis and the integration of Azerbaijanis living in Latin American countries, including Mexico, into the local societies.
Expressing her gratitude for the warm reception, Ambassador Maria Victoria Romero spoke about the significance of expanding relations between Mexico and Azerbaijan and establishing cooperative relations between The Institute for Mexicans Abroad and the State Committee on Work with Diaspora and holding mutual visits and singing memorandum of cooperation between the relevant state bodies.
The parties exchanged ideas on the prospects of cooperation and presented commemorative gifts to each other at the end of the meeting.