https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_b6d58678bfc0a1dbc2493f7ab_o.jpg
Müxtəlif istiqamətlər üzrə, xüsusən də “Ətraf mühitin mühafizəsi” üzrə cəmiyyətə dəyər qatmaq missiyasını daşıyan Qırmızı Ürəklər Fondu (Red Hearts) daha bir mükafata layiq görülüb.
Belə ki, Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi 2023-cü il ərzində təbiətin qorunmasına yönələn təşəbbüslərə qoşularaq ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, biomüxtəlifliyin və ekosistemin bərpasına önəm verən, bu istiqamətdə layihələr həyata keçirən, eyni zamanda ekoloji maarifləndirmə sahəsində təşəbbüskarlıq göstərən sahibkarlıq subyektləri, təşkilatlar və qeyri-hökumət təşkilatlarını mükafatlandırıb.
Fond nazirlik tərəfindən “Ekoloji maarifləndirmə sahəsində təşəbbüskarlıq və dəstəyə görə ən yaxşı tərəfdaş” seçilib. Mükafatı Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Sevda Haqverdiyevaya Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev təqdim edib.
Qeyd edək ki, “Red Hearts”- Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək, həmçinin “Cəmiyyət” bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_b6d58678bfc0a1dbc2493f7ab_o.jpg
Фонд «Red Hearts», осуществляющий миссию формирования ценностей в обществе в ряде сфер, в том числе и в области "Охраны окружающей среды", был удостоен очередной награды.
Министерство экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики присоединяясь к инициативам, направленным на защиту природы в 2023 году, учредило награду для предпринимателей и компаний, некоммерческих организаций и НПО, вносящих вклад в охрану природы, укрепление окружающей среды, восстановление биоразнообразия и экосистем, реализующих проекты в области экологии, а также проявляющих инициативы в направлении экологического просвещения.
Фонд был избран Министерством «Лучшим партнером по инициативе и поддержке в области экологического просвещения». Награду президенту Фонда «Red Hearts» Севдой Хагвердиевой вручил Министр экологии и природных ресурсов Азербайджана Мухтар Бабаев.
Red Hearts основан в декабре 2019 года по инициативе сотрудников Kapital Bank. Организация, которая в настоящее время осуществляет свою деятельность как фонд, главным образом оказывает помощь детским домам, приютам и нуждающимся людям. На официальном сайте https://redhearts.az можно подробно узнать о деятельности фонда, реализуемых благотворительных проектах и акциях, будущих планах и другую интересную информацию.