https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_4d121684d0ac7f387d0c86776_o.jpg
COURSERA beynəlxalq onlayn təhsil platformasının Avropada Universitet üzrə əməkdaşlıq direktoru Andy Poole UNEC-də olub.
Andy Polle UNEC-in EDUMAN platforması, UNEC Ekstern Mərkəzi (Distant Təhsil Mərkəzi), hibrid auditoriyalar, UNEC Bloomberg Maliyyə Laboratoriyası, imtahan zalı, Karyera Mərkəzi, 7/24 kitabxanası ilə tanış olduqdan sonra rektor, professor Ədalət Muradovla görüşüb.
UNEC-də təhsilin rəqəmsallaşması istiqamətində görülmüş işləri yüksək qiymətləndirən Andy Poole bildirib ki, UNEC COURSERA-nın təkcə Azərbaycanda deyil, bütövlükdə regionda təbii əməkdaşıdır.
Görüşdə “UNEC-100” İnkişaf Strategiyasında müəyyən edilmiş hədəflərə nail olmağa yardım məqsədilə COURSERA-nın UNEC-in tədris prosesinə inteqrasiya edilməsi, Karyera Akademiyası, UNEC-in müəllim və əməkdaşlarının Süni İntellekt (AI) və Generativ Süni İntellekt (GAI) üzrə kurslarda iştirak imkanları və digər mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_4d121684d0ac7f387d0c86776_o.jpg
Директор по сотрудничеству Университету в Европе международной онлайн образовательной платформы COURSERA Энди Пул посетил UNEC.
Энди Пул ознакомился платформой EDUMAN UNEC, Центром UNEC Ekstern (Дистанционный центр образования), гибридными аудиториями, Финансовой лабораторией Bloomberg UNEC, экзаменационным залом, Центром карьеры, библиотекой 7/24, затем встретился с ректором, профессором Адалатом Мурадовым.
Э.Пул, выразивший удовлетворение по поводу проделанной работы в направлении цифровизации образования в UNEC, отметил, что UNEC является естественным партнером COURSERA не только в Азербайджане, но и в регионе в целом.
На встрече в целях оказания содействия достижению целей, поставленных в Стратегии развития «UNEC-100», обсуждались вопросы интеграции COURSERA в учебный процесс UNEC, Академия карьеры, возможности участия преподавателей и сотрудников UNEC в курсах по Искусственному интеллекту (AI) и Генеративному искусственному интеллекту (GAI) и другие возможности сотрудничества.