Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları Türkiyədə işgüzar səfər çərçivəsində vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əlaqələrini gücləndirmək məqsədi ilə görüşlər keçiriblər.
Səfər çərçivəsində Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva və vitse-prezident Nihad Salmanlı “Türk Eğitim Vakfı”nın sədri Banu Taşkın, “Ahbap Derneği”nin koordinatoru Gonca Akpınar, “Nef Vakfı”nın sosial xidmətlər üzrə koordinatoru Ercument Arabacı, “Sabancı Vakfı”nın sədri Nevgül Bilsel, “Vehbi Koç Vakfı”nın xüsusi layihələr üzrə meneceri Seçil Kınay, kommunikasiyalar üzrə menecer Çiğdem Toparlak ilə görüşlər keçiriblər.
Görüş zamanı tərəflər arasında qarşılıqlı fikir və təcrübə mübadiləsi aparılıb. Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nəzəri və praktiki bilikləri ilə tanış olublar. Fond nümayəndələrinə Türkiyə Respublikası daxilində QHT-lərlə işin təşkili, QHT-lərin aid olduqları şirkətlər tərəfindən göstərilən dəstək, ianələrin cəlb edilmə mexanizmi və müstəqil maddi resursların yaradılması haqqında ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, “Red Hearts” - Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək, həmçinin “Cəmiyyət” bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.

The colleagues of the Red Hearts Foundation engaged in meetings with various civil society institutions in Turkey to enhance their connections, during this trip.
Among the participants were the President of the Red Hearts Foundation, Sevda Haqverdiyeva, and the Vice President, Nihad Salmanlı, along with prominent participants such as Banu Taşkın, President of the the Turkish Education Foundation; Gonca Akpınar, Coordinator of the “Ahbap” Association; Ercument Arabacı, Coordinator of Social Services at the “Nef ” Foundation; Nevgül Bilsel, President of the “Sabancı” Foundation; Seçil Kınay, Manager of Special Projects at the “Vehbi Koç” Foundation; and Çiğdem Toparlak, Communications Manager.
The colleagues of the Red Hearts Fund had the opportunity to exchange the ideas and experiences with both the theoretical and practical ways of the civil society institutions in Turkey.
Detailed information was provided to the representatives of the foundation regarding the organization of Civil Society Organizations (CSOs) within the Republic of Turkey, the support provided by the companies affiliated with CSOs, the mechanisms for attracting donations, and the establishment of independent financial resources.