Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları Türkiyədə işgüzar səfər çərçivəsində vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əlaqələrini gücləndirmək məqsədi ilə görüşlər keçiriblər.
Səfər çərçivəsində Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva və vitse-prezident Nihad Salmanlı “Türk Eğitim Vakfı”nın sədri Banu Taşkın, “Ahbap Derneği”nin koordinatoru Gonca Akpınar, “Nef Vakfı”nın sosial xidmətlər üzrə koordinatoru Ercument Arabacı, “Sabancı Vakfı”nın sədri Nevgül Bilsel, “Vehbi Koç Vakfı”nın xüsusi layihələr üzrə meneceri Seçil Kınay, kommunikasiyalar üzrə menecer Çiğdem Toparlak ilə görüşlər keçiriblər.
Görüş zamanı tərəflər arasında qarşılıqlı fikir və təcrübə mübadiləsi aparılıb. Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nəzəri və praktiki bilikləri ilə tanış olublar. Fond nümayəndələrinə Türkiyə Respublikası daxilində QHT-lərlə işin təşkili, QHT-lərin aid olduqları şirkətlər tərəfindən göstərilən dəstək, ianələrin cəlb edilmə mexanizmi və müstəqil maddi resursların yaradılması haqqında ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, “Red Hearts” - Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək, həmçinin “Cəmiyyət” bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.

С целью расширения международных связей, делегация Фонда провела встречи с различными институтами гражданского общества Турции.
Делегация, в состав которой входят Президент Фонда «Красные сердца» Севда Хагвердиева, и вице-президент Нихад Салманлы провели встречи с председателем «Турецкого Фонда Образования» Бану Ташкын, с координатором в «Ahbap Derneği» Гонджа Акпынар, координатором социальных служб «Nef Vakfı» Эрджумент Арабачи, председателем Фонда «Sabancı» Невгюль Билсель, менеджером по специальным проектам Фодна «Koç Vakfı» Сечил Кынай и с менеджером по связям с общественностью Чигдем Топарлак.
Делегация Фонда имела возможность обменяться идеями и опытом с институтами гражданского общества в Турции как теоретически, так и практически. Представителям Фонда была предоставлена подробная информация о работе Гражданских общественных организаций в Турции, механизмах и различных кампаниях для привлечения пожертвований, и создании независимых финансовых ресурсов в ГОО.
Red Hearts основан в декабре 2019 года по инициативе сотрудников Kapital Bank. Организация, которая в настоящее время осуществляет свою деятельность как фонд, главным образом оказывает помощь детским домам, приютам и нуждающимся людям. На официальном сайте https://redhearts.az можно подробно узнать о деятельности фонда, реализуемых благотворительных проектах и акциях, будущих планах и другую интересную информацию.