https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_38e45270d4301e3fe4f4c38c9_o.jpg
Ödəniş sənayesinin qlobal texnologiya lideri “Mastercard” və Azərbaycanın premium kinoteatrlar şəbəkəsi “CinemaPlus” innovativ strateji tərəfdaşlığı elan etməkdən məmnundurlar. Bu əməkdaşlıq mühüm mərhələni qeyd edir: “CinemaPlus” misli görünməmiş ödəniş innovasiyaları ilə birlikdə kino təcrübələrinin yeni dövrünü simvolizə edən “CineMastercard” kimi rebrendinq olunub.
Yeni təcrübə üçün yeni ad
“CineMastercard”-a rebrendinq sadəcə ad dəyişikliyindən daha artıqdır; bu, istehlakçı təcrübəsini görünməmiş şəkildə artırmaq məqsədi daşıyan iki sənayenin - əyləncə və maliyyə texnologiyasının birləşməsini təmsil edir. Bu tərəfdaşlıq həyatı daha rahat, əyləncəli və faydalı etmək üçün texnologiyadan istifadə etmək üzrə ortaq öhdəliyimizi əks etdirir.
Niyə “CineMastercard”?
CinemaPlus-un Mastercard adını qəbul etmək qərarı hər iki qurum arasında dərin strateji uyğunlaşma deməkdir. Mastercard-ın qabaqcıl ödəniş həlləri yaratmaq təcrübəsi CinemaPlus-un görkəmli əyləncə təcrübələrini təmin etmək missiyasına mükəmməl uyğun gəlir.
Bu tərəfdaşlıq bir sıra innovativ xüsusiyyətlər nümayiş etdirəcək. Mastercard-ın təkmil ödəniş texnologiyası sayəsində bilet və güzəştlərin daha sürətli və təhlükəsiz alınmasına imkan verən qüsursuz əməliyyatlar gözlənilr. Bundan əlavə, Mastercard kart sahiblərini onlara xüsusi sövdələşmələrə, prioritet nümayişlərə və CineMastercard məkanlarında unikal təcrübələrə giriş təklif edən eksklüziv üstünlüklər gözləyir. Kart sahibləri il ərzində bütün bilet, yemək və içki alışlarında 10% endirim əldə edə biləcəklər.
Bundan əlavə, kart sahibləri Mastercard-ın qlobal miqyasda qürurla sponsorluq etdiyi Kann, Berlinale və Venesiya Film Festivalları kimi kino tədbirlərinə uyğunlaşdırılmış unikal kampaniyalardan faydalanacaqlar. Bu kampaniyalar kart sahiblərini il boyu eksklüziv təkliflərlə əlaqələndirmək üçün nəzərdə tutulub. 2024-cü ilin gələn ayından başlayan ilk kampaniyasına start verən şanslı cütlük Kann Film Festivalını birbaşa yaşamaq fürsəti əldə edəcək. Onlar məşhurlarla qırmızı xalıda gəzmək, festivalın tədbirlərinin şahidi olmaq, xüsusi toplantı və şənliklərdə iştirak etməkdən həzz alacaq, orijinal festival təcrübəsi qazanacaqlar.
Kampaniyanın şərtləri tezliklə Mastercard Digital Pass (Cüzdan) vasitəsilə təqdim olunacaq. Rahatlığınız üçün, Mastercard-ın təklif etdiyi bütün üstünlüklər və təcrübələrdən daim xəbərdar olmaq üçün təqdim olunan linkdən istifadə edərək Mastercard Digital Pass-ı (Cüzdan) mobil cihazınıza yükləyə bilərlər: https://inl.az/wallet/mc
Gələcəyə Baxış
Bu əməkdaşlıq kino həvəskarlarına öz sevimli filmlərindən həzz almaq üçün daha immersiv və rahat üsul təklif edərək, əyləncə sənayesində yeni standart yaratmaq üçün nəzərdə tutulub. “Mastercard” Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Emil Zeynalov dedi: “CineMastercard-a rebrendinq və CinemaPlus ilə tərəfdaşlığımız Mastercard üçün mühüm məqamlardır. Biz kinoya getmə təcrübəsini artırır, onu daha faydalı və əlçatan edirik. Kino Mastercard üçün mühüm maraq nöqtəsidir və biz kino ekosistemi daxilində istehlakçılara dəyərli təcrübələr təqdim etməyi hədəfləyirik”.
İrəliyə Baxmaq
CineMastercard kino və ödənişlər haqqında düşüncə tərzimizdə inqilab etməyə hazırlaşır. Əlavə texnoloji yeniliklərin tətbiqi planları ilə bu tərəfdaşlıq əyləncəni problemsiz ödəniş həlləri ilə birləşdirmək üçün daha geniş strategiyanın yalnız başlanğıcıdır.
Mastercard haqqında (NYSE: MA)
Mastercard ödəniş sənayesində qlobal texnologiya şirkətidir. Missiyamız əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan etməklə hər kəsə, hər yerdə fayda verən inklüziv, rəqəmsal iqtisadiyyatı birləşdirmək və gücləndirməkdir. Təhlükəsiz məlumat və şəbəkələrdən, tərəfdaşlıqlardan və entuziazmdan istifadə edərək, yeniliklərimiz və həllərimiz fərdlərə, maliyyə institutlarına, hökumətlərə və bizneslərə ən böyük potensiallarını reallaşdırmağa kömək edir. 210-dan çox ölkə və ərazidə əlaqələrimizlə biz hamı üçün əvəzolunmaz imkanlar açan davamlı dünya qururuq.
CinemaPlus haqqında
CinemaPlus 10 kinoteatrdan ibarət premium kinoteatrlar şəbəkəsidir. Kinoteatrlardakı ən son yüksək texnologiyalı avadanlıqlar filmləri ən yaxşı və yüksək keyfiyyətdə nümayiş etdirməyə imkan verir və bununla da kinoya hər səfər unudulmaz olur.
Həmçinin, yalnız CinemaPlus kinoteatrında unikal Skybox zalları, xüsusi qonaqlar üçün iki VIP DIAMOND zalı və ən son 4DX və ScreenX texnologiyaları mövcuddur.
Tədbir Cənubi Koreyanın CJ 4DPLEX şirkəti tərəfindən hazırlanmış unikal ScreenX texnologiyasından istifadə etməklə “Madam Web” filminin nümayişi ilə başa çatıb.
ScreenX 270 dərəcə baxış bucağı ilə filmdən həzz almağa imkan verən tamamilə yeni super texnologiyadır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_38e45270d4301e3fe4f4c38c9_o.jpg
Mastercard, a global technology leader in the payments industry, and CinemaPlus, Azerbaijan premium class cinema chain are thrilled to announce a groundbreaking strategic partnership. This collaboration marks a significant milestone as CinemaPlus will be rebranded to "CineMastercard," symbolizing a new era of cinematic experiences combined with unparalleled payment innovations.
A New Name for a New Experience
The rebranding to CineMastercard is more than a name change; it represents the fusion of two industries—entertainment and financial technology—aiming to enhance the consumer experience in unprecedented ways. This partnership reflects our shared commitment to leveraging technology to make life more convenient, enjoyable, and rewarding.
Why "CineMastercard"?
The decision for CinemaPlus to adopt the Mastercard name signifies a deep strategic alignment between both entities. Mastercard's expertise in creating cutting-edge payment solutions aligns perfectly with CinemaPlus's mission to provide outstanding entertainment experiences.
This partnership will unveil a host of innovative features. Expect seamless transactions, enabling faster and safer purchases of tickets and concessions, thanks to the sophisticated payment technology of Mastercard. Additionally, exclusive benefits await Mastercard cardholders, offering them access to special deals, priority screenings, and unique experiences at CineMastercard venues. Mastercard will maintain its offering of exclusive consumer promotions to its cardholders via CineMastercard. Cardholders can look forward to a 10% discount on all ticket, food, and beverage purchases throughout the year.
Furthermore, cardholders will benefit from unique campaigns tailored to cinema events like the Cannes, Berlinale, and Venice Film Festivals, proudly sponsored by Mastercard on a global scale. These campaigns are designed to connect cardholders with exclusive offers all year round. Kicking off the first campaign of 2024 next month, a fortunate couple will win an opportunity to experience the Cannes Film Festival firsthand. They will enjoy the glamour of walking the red carpet with celebrities, witnessing the festival's events, and taking part in special gatherings and parties, offering them an authentic festival experience.
The campaign's terms and conditions will be made available shortly through the Mastercard Digital Pass (Wallet). For your convenience, you can download the Mastercard Digital Pass (Wallet) to your mobile device using the link provided, ensuring you are always up-to-date with all the benefits and experiences Mastercard offers: https://inl.az/wallet/mc
A Vision for the Future
This partnership is designed to set a new standard in the entertainment industry, offering movie enthusiasts a more immersive and convenient way to enjoy their favorite films. "The rebranding to CineMastercard and our partnership with CinemaPlus are pivotal moments for Mastercard. We are enhancing the movie-going experience, making it more rewarding and accessible. Cinema is an important passion point for Mastercard and we aim to bring Priceless experiences to consumers within the cinema ecosystem" - said Emil Zeynalov country manager of Mastercard Azerbaijan.
Looking Ahead
CineMastercard is set to revolutionize the way we think about cinema and payments. With plans to introduce further technological innovations, this partnership is just the beginning of a broader strategy to combine entertainment with seamless payment solutions.
About Mastercard (NYSE: MA)
Mastercard is a global technology company in the payments industry. Our mission is to connect and power an inclusive, digital economy that benefits everyone, everywhere by making transactions safe, simple, smart and accessible. Using secure data and networks, partnerships and passion, our innovations and solutions help individuals, financial institutions, governments and businesses realize their greatest potential. With connections across more than 210 countries and territories, we are building a sustainable world that unlocks priceless possibilities for all.
About CinemaPlus
CinemaPlus is a premium cinema chain that consists of 10 cinemas. The latest high-tech equipment in cinemas allows you to show movies in the best and highest quality and making every movie-going experience memorable.
Also, only in the CinemaPlus cinema there are unique Skybox halls, for special guests two VIP DIAMOND halls and the latest 4DX and ScreenX technology.
The event ended with a screening of the film “Madame Web” using the unique ScreenX technology, developed by the South Korean company CJ 4DPLEX.
ScreenX is a completely new super technology that allows you to enjoy a movie with a viewing angle of 270 degrees.