https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_d3e5621ca681b0a4c1b2f5153_o.jpg
Aviasiya Təhlükəsizliyi üzrə Aeroport İdarələrarası Komissiyanın 6-cı iclası keçirilib. İclasda “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Dövlət Mülki Aviasiya Agentliyinin, hava nəqliyyatı sahəsində güc strukturlarının və digər aviasiya subyektlərinin rəhbər heyəti iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun sərnişin və yük terminallarında aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi, o cümlədən sərnişinlərin təhlükəsizliyinin səviyyəsinin yüksəldilməsi üçün qabaqcıl texnologiyaların və təcrübələrin tətbiqi ilə bağlı aktual məsələlər müzakirə olunub.
İclasda aviasiya infrastrukturunun səmərəli fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə gələcəkdə aviasiya təhlükəsizliyinin inkişafının strateji istiqamətləri müəyyən edilib, aviasiya təhlükəsizliyi mədəniyyətinin geniş tətbiqinin və birgə əməkdaşlığın zəruriliyi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, İdarələrarası Komissiya Azərbaycanda aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi ilə bağlı mütəmadi olaraq iclaslar keçirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_d3e5621ca681b0a4c1b2f5153_o.jpg
The 6th meeting of the Airport Interdepartmental Commission on Aviation Security was held, with the participation of the management staff of Azerbaijan Airlines CJSC, the Ministry of Digital Development and Transport, the State Civil Aviation Agency, law enforcement agencies in the field of air transport and other aviation entities.
During the meeting, pressing issues related to ensuring aviation security at the passenger and cargo terminals of Heydar Aliyev International Airport, as well as the introduction of advanced technologies and practices to improve the level of security for passengers were discussed.
The event identified strategic directions for the development of aviation security for the future in order to ensure the efficient operation of aviation infrastructure, emphasized the need for widespread application of an aviation security culture, and emphasized the need for joint cooperation.
It should be noted that the Interdepartmental Commission regularly holds meetings on ensuring aviation security in Azerbaijan.