https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_e519e1802f5703c54ecb4c3b8_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank Azərbaycan HR İnstitutunun təşkilatçılığı ilə baş tutan “Dünya İnsan Resursları Sammiti-2024” tədbirində 2 mükafat qazanıb. 50 ölkədən 500-dən çox iştirakçının və İnsan resursları sahəsində tanınmış liderlərin qoşulduğu tədbirdə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynova “İlin ən yaxşı insan yönümlü Baş direktoru” mükafatı təqdim edilib. Bank eyni zamanda “Ən yaxşı daxili kommunikasiya strategiyası” nominasiyasında da təltif edilib.
“Dünya İnsan Resursları Sammiti” İnsan resursları sahəsində yeniliklərin təqdim edildiyi, qabaqcıl innovasiyaların və texnologiyaların tətbiqi mövzusunda təcrübə mübadiləsinin aparıldığı, həmçinin bu sahənin peşəkarlarının bir araya gəldiyi görkəmli tədbirlərdən biridir.
Xatırladaq ki, ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürən şirkətlərdən biri olan Kapital Bank nüfuzlu “Great Place To Work” – “Mükəmməl iş yeri” mükafatını Azərbaycanda alan ilk və tək bankdır.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_e519e1802f5703c54ecb4c3b8_o.jpg
Kapital Bank, the country's first bank, has won 2 awards at the “World HR Summit-2024” organized by the Azerbaijan HR Institute. The event, which brought together over 500 participants from 50 countries and renowned leaders in the field of human resources, saw Kapital Bank's Chairman of the Board and Chief Executive Officer, Farid Huseynov, being awarded the “Best People Focused CEO”. Additionally, the bank also secured an award in the “Best Internal Communication Strategy” category.
The “World HR Summit” serves as a prestigious platform for the presentation of innovations in the field of human resources, the exchange of pioneering innovations and technologies, and the gathering of professionals in this field.
It's worth noting that Kapital Bank, one of the biggest employer among the Azerbaijani financial institutions, is the first and only bank in Azerbaijan to receive the prestigious “Great Place To Work” award for being an excellent workplace.