https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_d054f5364dec8113eb1310f06_o.jpg
Bunlardan 2-si Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Qarakilsə rayonunun Saybalı yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərdən Ordumuzun Laçın rayonunun Minkənd yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərini atəşə tutmaqla baş verib.
Digər 7 insident isə Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qanunsuz erməni silahlı dəstəsinin üzvləri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun Tərtər, Ağdam, Xocavənd və Xocalı rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərini fasilələrlə müxtəlif çaplı silahlardan atəşə tutmaqla qeydə alınıb.
Bütün hallarda Ordumuzun bölmələri tərəfindən görülən adekvat cavab tədbirləri nəticəsində qarşı tərəf susdurulub.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_d054f5364dec8113eb1310f06_o.jpg
2 из них произошли в результате обстрела с позиций, расположенных в направлении населенного пункта Сайбалы района Гаракильсе на азербайджано-армянской государственной границе позиций Азербайджанской Армии в направлении населенного пункта Минкенд Лачинского района.
Оставшиеся 7 инцидентов связаны с периодическими обстрелами членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы, из разнокалиберного оружия позиций Азербайджанской Армии, дислоцированных в направлениях Тертерского, Агдамского, Ходжавендского и Ходжалинского районов.
Во всех случаях в результате адекватных ответных мер, принятых подразделениями Азербайджанской Армии, противник был подавлен.