https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_c6de7574015d60647833e9307_o.jpg
Martın 15-də “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsi tərəfindən Daşkəsən rayonunun ucqar Çovdar, Quşçu kəndləri, eləcə də digər yaşayış məntəqələrindən olan sakinləri ilə növbəti görüş keçirilib.
Görüşdə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini, KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev çıxış edərək, Səhmdar Cəmiyyətin fəaliyyət göstərdiyi Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonunda, xüsusilə istismar işləri həyata keçirilən mədənlərin yaxınlığında yerləşən kənd və qəsəbələrin sakinlərinin sosial-iqtisadi vəziyyətinin yaxşılaşdırılması, ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində icra olunan layihələrdən danışıb. Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən cari ildə məşğulluğun artırılması, kənd təsərrüfatı, səhiyyə, təhsilin inkişafı, ekologiya, idmanın populyarlığının artırılması və digər istiqamətlərdə həyata keçiriləcək layihələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə, həmçinin yerli sakinlərin qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb, müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin KSM Komitəsi tərəfindən sosial ehtiyacların müəyyənləşdirilməsi məqsədi ilə bölgə əhalisi ilə ənənəvi görüşlərin təşkili davam etdiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_c6de7574015d60647833e9307_o.jpg
15 марта члены Комитета по корпоративной социальной ответственности (КСО) Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» провели очередную встречу с жителями отдаленных сел Човдар, Гушчу, а также других населенных пунктов Дашкесанского района.
Заместитель председателя Правления ЗАО, председатель Комитета КСО Хайям Фарзалиев в ходе выступления на встрече рассказал о проектах, реализуемых в Гянджа-Дашкесанском экономическом районе, где Акционерное Общество ведет активную деятельность, в частности, о проектах по улучшению социально-экономического положения жителей сел и поселков, расположенных вблизи рудников, которые в настоящее время эксплуатируются, а также охране окружающей среды. Кроме того, был представлена подробная информация о проектах, которые ЗАО «AzerGold» реализует в текущем году в сфере повышения занятости, развития сельского хозяйства, здравоохранения, образования, экологии, популяризации спорта и других направлениях.
Затем были заслушаны обращения граждан, состоялся обмен мнениями по новым инициативам. На встрече также были зарегистрированы вопросы, поднятые местными жителями для изучения и решения их в рамках действующего законодательства, даны соответствующие поручения.
Отметим, что члены Комитета КСО ЗАО «AzerGold» продолжат организацию традиционных встреч с жителями региона с целью определения социальных потребностей.