https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_c2072056a603a57524d32f473_o.jpg
Kaspersky-nin idarə olunan “Kaspersky Managed Detection and Response” və “Kaspersky Incident Response” həlləri “Qudarant Knowledge Solutions” konsaltinq şirkəti tərəfindən ən yüksək mükafata layiq görülüb. Qiymətləndirmə bu həllərin texniki parametrləri, eləcə də 2023-cü ilin dördüncü rübünün nəticələrinə əsasən müştərilərin biznes proseslərinə ümumi təsiri əsasında aparılıb.
Nəticələr “SPARK Matrix” formatında təqdim olunub. Tədqiqat qlobal bazar dinamikasının, əsas tendensiyalarının, müxtəlif təchizatçıların imkanlarının və onların rəqabət qabiliyyətinin ətraflı təhlilini əhatə edir.
“Kaspersky Managed Detection and Response” həlli təkcə avtomatlaşdırılmış təhlükəsizlik vasitələrindən istifadə etməklə müqavimət göstərilə bilməyən kibertəhlükələr də daxil olmaqla kibertəhlükələrə qarşı qabaqcıl 24/7 qoruma təmin edir. Həll həm öz informasiya təhlükəsizliyi resurslarına malik olmayan kiçik şirkətlərin, həm də informasiya təhlükəsizliyi üzrə inkişaf etmiş təcrübəyə malik böyük təşkilatların təhlükəsizliyini təmin etməyə kömək edir. O, müəssisələrə əlavə çeviklik qazandırır, çünki onlar insidentlərin aşkar edilməsini və təsnifatını tamamilə Kaspersky ekspertlərinin öhdəsinə buraxa və ya özləri aşkar etdikləri insidentlər üzrə ekspert rəyi ala bilərlər.
“Kaspersky Incident Response” həlli insidentin təfərrüatlı mənzərəsini əldə etməyə yönəlib və sübutların toplanmasından və insidentlə bağlı erkən reaksiyadan tutmuş sındırılma izlərinin müəyyən edilməsinə və hücumun nəticələrinin aradan qaldırılması planının hazırlanmasına qədər tam cavab dövrünü əhatə edir. Həll kiber insident və zərərli proqramların rəqəmsal təsdiqlərini təhlil etmək qabiliyyətinə malikdir və xüsusi zərərli faylların davranışı və funksionallığı haqqında ətraflı məlumat verir.
“’Quadrant Knowledge Solutions’ şirkətinin bizim ‘Kaspersky Managed Detection and Response’ və ‘Kaspersky Incident Response’ həllərimizi yüksək qiymətləndirməsi bizim üçün xüsusi önəm daşıyır. Biz davamlı olaraq məhsul və xidmətlərimizin kibertəhlükələrin aşkarlanması və onlara cavab verilməsində effektivliyinin müstəqil təsdiqini təmin etmək üçün hərtərəfli tədqiqat və sınaqlarda iştirak edirik. Bizneslər təcavüzkarlardan etibarlı müdafiə bardə arxayın ola bilərlər”, - deyə Kaspersky-nin korporativ həllər üzrə qlobal ekspertiza mərkəzinin direktoru Veniamin Levtsov bildirir.
“’Kaspersky Managed Detection and Response’ həlli müxtəlif müştəri tələblərinə cavab vermək üçün geniş spektrli təhlükənin aşkarlanması və onlara cavab verilməsi imkanlarını təqdim edir. Buraya konkret şərtlərı uyğunlaşdırıla bilən təhlükənin aşkarlanması metodları, aşkarlama və cavab vermə üçün əlavə daxili vasitələr, müşayiət və ya insidentlərə tam müstəqil reaksiya üçün ‘Kaspersky Incident Response’ komandasının cəlb edilməsi, həmçinin zərərli proqramların təhlili və rəqəmsal kriminalistika daxildir. Kaspersky bir çox sənaye üzrə müştərilərin ehtiyaclarına cavab verən irimiqyaslı, çevik və tam idarə olunan həllər təqdim edir. Bunun sayəsində şirkət ‘Sprak’ matriksində ən üst sırada dayanıb,” - deyə “Quadrant Knowledge Solutions” şirkətinin analitiki Aniş Modenpu öz növbəsində qeyd edir.
Təhlilin tam nəticələri ilə buradan tanış ola bilərsiniz: Managed Detection and Response və Digital Forensics and Incident Response Services.
Kaspersky-nin həlləri haqqında daha ətraflı məlumat: Kaspersky Managed Detection and Response və Kaspersky Incident Response.
“Quadrant Knowledge Solutions” şirkəti haqqında
“Quadrant Knowledge Solutions” şirkəti biznesin transformasiyası və inkişaf strategiyaları üzrə ixtisaslaşmış qlobal konsaltinq şirkətidir. Təşkilat analitika xidməti çərçivəsində müştərilərinin tərəfdaşı olmağa can atır. Tədqiqat və konsaltinq şirkətlərə daim dəyişən biznes mühitində inkişaf strategiyalarını formalaşdırmağa kömək edən hərtərəfli məlumat və strateji ideyalar təqdim edir. Daha ətraflı: https://quadrant-solutions.com/.
Kaspersky haqqında
Kaspersky 1997-ci ildən informasiya təhlükəsizliyi və rəqəmsal məxfilik sahəsində çalışan beynəlxalq şirkətdir. Şirkətin dərin mütəxəssis biliyi və çoxillik təcrübəsi bizneslərin, kritik infrastrukturun, dövlət qurumlarının və adi istifadəçilərin təhlükəsizliyini təmin edən yeni nəsil təhlükəsizlik həlləri və xidmətlərinin əsasını təşkil edir. Kaspersky-nin geniş portfelinə son nöqtələrin qorunması üçün qabaqcıl texnologiyalar, bir sıra ixtisaslaşmış məhsul və xidmətlər, həmçinin mürəkkəb və daim inkişaf edən kibertəhlükələrlə mübarizə üçün kiberimmun həllər daxildir. Kaspersky texnologiyaları dünya üzrə 400 milyondan çox istifadəçini və 220 min korporativ müştərini qoruyur. Daha ətraflı: www.kaspersky.ru

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_c2072056a603a57524d32f473_o.jpg
Управляемые решения «Лаборатории Касперского» — Kaspersky Managed Detection and Response и Kaspersky Incident Response — получили высшую награду от консалтинговой компании Quadrant Knowledge Solutions. Их высоко оценили по техническим параметрам, а также по общему влиянию на бизнес-процессы клиентов по итогам четвёртого квартала 2023 года.
Результаты представлены в формате матрицы SPARK Matrix. Исследование включает подробный анализ динамики мирового рынка, основных тенденций, возможностей различных поставщиков и их конкурентоспособности».
Решение Kaspersky Managed Detection and Response предоставляет передовую круглосуточную защиту от киберугроз, в том числе от тех, от которых нельзя защитить с помощью только автоматизированных инструментов безопасности. Решение помогает обеспечить безопасность как небольших компаний, у которых не хватает собственных ИБ-ресурсов, так и крупных организаций с развитой ИБ-экспертизой. Оно предоставляет предприятиям дополнительную гибкость, поскольку они могут полностью возложить вопросы обнаружения и классификации инцидентов на экспертов «Лаборатории Касперского» или же получить экспертное мнение по самостоятельно обнаруженным инцидентам.
Решение Kaspersky Incident Response направлено на получение подробной картины инцидента и охватывает полный цикл реагирования — от сбора доказательств и раннего реагирования на инцидент до выявления дополнительных следов взлома и подготовки плана устранения последствий атаки. Решение включает в себя возможность анализа цифровых подтверждений киберинцидента и вредоносного ПО, а также предоставляет подробную информацию о поведении и функциональных возможностях конкретных вредоносных файлов.
«Для нас ценно, что Quadrant Knowledge Solutions высоко оценила наши решения Kaspersky Managed Detection and Response и Kaspersky Incident Response. Мы постоянно участвуем в комплексных исследованиях и тестированиях для получения независимого подтверждения эффективности наших продуктов и сервисов в обнаружении киберугроз и реагировании на них. Бизнес может быть уверен в надёжной защите от злоумышленников», — комментирует Вениамин Левцов, директор глобального центра экспертизы по корпоративным решениям «Лаборатории Касперского».
«Решение Kaspersky Managed Detection and Response обладает широким спектром возможностей по обнаружению и реагированию на угрозы для соответствия различным требованиям заказчиков. В него входят настраиваемые под конкретные условия методы детектирования угроз, встроенные дополнительные средства детектирования и реагирования, подключение команды реагирования Kaspersky Incident Response для сопровождения или полного самостоятельного реагирования на инциденты, а также анализа вредоносного ПО и цифровой криминалистики. „Лаборатория Касперского” предоставляет легко масштабируемое, гибкое и полностью управляемое решение, которое позволяет удовлетворять потребности клиентов из разных отраслей. Благодаря этому компания заняла лидирующее положение в матрице Spark», — говорит Аниш Мондепу (Aneesh Mondepu), аналитик Quadrant Knowledge Solutions.
Ознакомиться с полными результатами анализа можно по ссылкам: Managed Detection and Response и Digital Forensics and Incident Response Services.
Узнать больше о решениях «Лаборатории Касперского» можно на сайте компании: Kaspersky Managed Detection and Response и Kaspersky Incident Response.
О Quadrant Knowledge Solutions
Quadrant Knowledge Solutions — глобальная консалтинговая компания, которая специализируется на услугах в области трансформации и стратегии развития бизнеса. Организация стремится стать партнёром своих клиентов по части аналитики. Исследования и консалтинг предоставляют компаниям исчерпывающую информацию и стратегические идеи, которые помогают сформулировать стратегии роста в постоянно меняющейся бизнес-среде. Подробнее на сайте: https://quadrant-solutions.com/.
О «Лаборатории Касперского»
«Лаборатория Касперского» — международная компания, работающая в сфере информационной безопасности и цифровой приватности с 1997 года. Глубокие экспертные знания и многолетний опыт компании лежат в основе защитных решений и сервисов нового поколения, обеспечивающих безопасность бизнеса, критически важной инфраструктуры, государственных органов и рядовых пользователей. Обширное портфолио «Лаборатории Касперского» включает в себя передовые технологии для защиты конечных устройств, ряд специализированных продуктов и сервисов, а также кибериммунные решения для борьбы со сложными и постоянно эволюционирующими киберугрозами. Технологии «Лаборатории Касперского» защищают более 400 миллионов пользователей и 220 тысяч корпоративных клиентов во всём мире. Подробнее на www.kaspersky.ru.