https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e16e3a76c59337b5a84665e69_o.jpg
İstanbulda Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradovun Türkiyədə fəaliyyət göstərən bir qrup azərbaycanlı həkimlə görüşü keçirilib.
Görüşdə Dövlət Komitəsinin xaricdə yaşayan soydaşlarımızın birliyi və müxtəlif peşə sahiblərinin təşkilatlanması istiqamətində gördüyü işlər barədə məlumat verilib. Almaniyada çalışan azərbaycanlı həkimlərin iki forumunun keçirildiyi qeyd olunub.
Həkimlər görüşə vaxt ayırdığı və problemləri ilə maraqlandığı üçün Komitə sədrinə təşəkkür ediblər. Bildirilib ki, artıq Türkiyədə çalışan azərbaycanlı həkimlərin təşkilatlanması istiqamətində fəal işlərə başlanılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_e16e3a76c59337b5a84665e69_o.jpg
В Стамбуле состоялась встреча председателя Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой Фуада Мурадова с группой азербайджанских врачей, работающих в Турции.
На встрече говорилось о работе, проводимой Государственным комитетом в деле единства наших соотечественников, проживающих за рубежом, и организационного становления представителей различных профессий. Была отмечена организация двух форумов азербайджанских врачей, работающих в Германии.
Врачи поблагодарили председателя комитета за то, что он уделил время для встречи и поинтересовался их проблемами. Было подчеркнуто, что уже началась активная деятельность в сфере организационного становления азербайджанских врачей, работающих в Турции.