https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_0f7ff08256eb0dd77652e77c8_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank və ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları İctimai Birliyinin (ABMA) birgə tərəfdaşlığı ilə keçirilən 20-ci Azərbaycan Biznes Keys Yarışmasının (ABCC 2024) qalibləri bəlli olub.
Yerli və xarici tələbələri əhatə edən yarışmanın yarımfinal mərhələsində hər komandada 4 nəfər olmaqla 16 komanda qalib adı uğrunda mübarizə aparıb. Yarışmanın birincisi 76 nömrəli komanda olub. 16 nömrəli komanda 2-ci, 79 və 4 nömrəli komanda isə eyni nəticə ilə 3-cü yerə layiq görülüblər. Qalib komandaya 14 000 manat dəyərində pul mükafatı təqdim olunub.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd ali təhsil müəssisələri tələbələrinin biznes yönümlü sahələr üzrə bacarıq və vərdişlərini təkmilləşdirmək, onların maliyyə, marketinq, hesabat, texnologiya və idarəetmə sahələrində praktiki vərdişlərə yiyələnməsinə dəstək olmaqdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün - https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün - https://kbl.az/prcrc.

The winners announced: Azerbaijan Business Case Competition held in partnership with Kapital Bank
The winners announced: Azerbaijan Business Case Competition held in partnership with Kapital Bank The winners announced: Azerbaijan Business Case Competition held in partnership with Kapital Bank
The champions of 20th Azerbaijan Business Case Competition (ABCC 2024), organized in collaboration between the country's first bank, Kapital Bank, and the US-Educated Azerbaijani Alumni Association, have been announced.
The semi-final stage of the competition saw 16 teams, each consisting of four both local and international students, compete for the championship. Team 76 took the 1st place, while team 16 were ranked the 2nd, and team 4 & 79 secured 3rd places with same results. The winners were awarded a prize of 14 000 AZN.
The main goal of the competition is to enrich the skills and competencies of students from higher education institutions in business-related fields, fostering practical experiences in finance, marketing, accounting, technology, and management.