https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ba6ca8b7fa54040e781f4b09f_o.jpg
15-19 aprel 2024-cü il tarixlərində Almaniyanın Düsseldorf şəhərində metallurgiya sektorunun dünya nəhənglərini bir araya toplayan “Tube 2024” sərgisi keçirilir. Azərbaycanı sözügedən sərgidə Qafqazın ən böyük metallurgiya şirkəti “Baku Steel Company” QSC (bundan sonra – BSC) təmsil edir.
“Tube 2024” sərgisində 2600-dən çox iştirakçı şirkət öz xidmət və məhsullarını sərgiləyir. Metallurgiya sektorunun hazırkı tendensiyaları və perspektivləri, yeni texnologiyalar, məhsullar və onların ixrac imkanları kimi bir sıra mövzularla əlaqədar məlumatların təqdim olunduğu sərgidə maraqlı forumlar da keçirilir.
Forumların proqramları yaşıl polad, eko metallar, polad ticarəti, süni intellekt və boru sənayesində innovativ texnologiyalarla bağlı mövzuları əhatə edir. Yaşıl transformasiya və cari inkişaf tendensiyalarından kəsmə və emal texnologiyası üçün unikal həllərə qədər ilk mənbədən mütəxəssis fikirlərinin təqdim olunduğu forumlar fikir mübadiləsi aparmaq və yeni biliklərə yiyələnmək üçün unikal fürsətdir.
Əsasən maşınqayırma, neft-qaz, kimya və tikinti sektorlarının diqqət mərkəzində olan “Tube 2024” sərgisi şəbəkələşmə, potensial əməkdaşlıq əlaqələri qurmaq və yeni bazarlara çıxmaq üçün olduqca əhəmiyyətli bir platformadır.
Azərbaycanı təmsil edən şirkət olaraq, BSC-nin məhsullarının sərgiləndiyi stendə ziyarətçilər və iştirakçılar arasında böyük maraq var. BSC nümayəndələri, təmsil etdikləri şirkət, həmçinin bütövlükdə Azərbaycanın metallurgiya sektoru və onun imkanları barədə məlumatlar verir.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ba6ca8b7fa54040e781f4b09f_o.jpg
С 15 по 19 апреля 2024 года в Дюссельдорфе проходит выставка Tube 2024, где встречаются мировые гиганты металлургической отрасли.
Как сообщает innews.media со ссылкой на пресс-службу ЗАО, на этой выставке Азербайджан представляет крупнейшая металлургическая компания Кавказа ЗАО Baku Steel Company (BSC).
На выставке Tube 2024 свои услуги и продукцию демонстрируют более 2600 участников. Также на мероприятии проводятся интересные форумы, где представлена информация по ряду тем, таких как современные тенденции и перспективы металлургической отрасли, новые технологии, продукция и экспортные возможности.
В программах форумов затронуты темы, связанные с «зеленой сталью», «экометаллами», торговлей сталью, искусственным интеллектом и инновационными технологиями в производстве труб. От перехода к «зеленой» технологии и текущих тенденций развития до уникальных решений в области технологий резки и обработки — форумы представляют собой уникальную возможность для обмена идеями и получения новых знаний.
Выставка Tube 2024 ориентирована в основном на машиностроительный, нефтегазовый, химический и строительный секторы, являясь весьма важной платформой для налаживания связей, установления потенциального сотрудничества и выхода на новые рынки.
Стенд BSC, единственной компании, представляющей Азербайджан, на котором представлена ее продукция, пользуется большим интересом среди посетителей и участников. Представители BSC предоставляют информацию не только о своей компании, но также о металлургическом секторе Азербайджана в целом и его возможностях.