https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a48086ffed11b684dd51b955b_o.jpg
“Gənclik Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında Qorqudun ifasında “Bridges in the dark” mahnısının təqdimatı keçirilib. Bu ifa “Avroviziya 2024” mahnı müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil etmək üçün təqdim edilən 6 namizəddən biri idi.
Bridges in the dark - qaranlığa işıq saçan sönməyən ümidlər haqda bir balladadır. Mahnıda sevgi – ölçüsündən asılı olmayaraq hər körpünü aşa bilmə bacarığı, bu arzu üçün çırpınmağa qanadlandıran əsas ilham mənbəyidir. Sözləri həyatda qovuşa bilməyənlərin ömründə körpülərə çevrilən insanların olmasından bəhs edir.
Mahnının bəstəsi Qorquda, sözləri Nurlana Cəfərovaya aiddir. Aranjiman Əzim Qarayev və Rüstəm Rzayev, səs rejissoru Rüstəm Rzayev, bekvokal prodüseri Mila Miles, bekvokalı ifa edir Mado Salikh.
Layihənin rəhbəri Nurlana Cəfərovadır. Quruluşcu operator və dron operatoru Faiq Şirinbəyli, operator Zeynal Əkbər, montaj və rəng korreksiyası Rəşad Həsənov, operator assistenti Ramin Ağayev, stilist Şamxal Ramazanlı, qrim Em Adgezalli, rəqqaslar “Nero Dance Crew” - Kamil Bayramov və Sara İsmayılova.
Qeyd etmək istərdik ki, Qorqud (Elvin Novruzov) 1992-ci ildə, Gəncə şəhərində anadan olub. Uşaqlıqdan musiqi ilə məşğul olur.
2015-ci ildə Azərbaycanda ilk dəfə keçirilən lisenziyalı “The Voice of Azerbaijan” layihəsinə qatılaraq, yarımfinaladək yüksəlib.
2016-ci ildə öz yeni “Hypnotize” adlı mahnısını Ukraynanın Perşi kanalının yeni il efirində təqdim edib.
2018-ci ildə “Dərdverən”, “Qalib ol” adlı mahnıları işıq üzü görüb.
2019-cu ildə Gürcüstanda keçirilən “Wonderland Georgia Song Fest” adlı musiqi festivalında vokal üzrə 1-ci yeri tutub.
Həmin ildə “Qış Nağılı” filminin “Nağıllar” adlı əsas soudtrack-ini bəstələyib.
2020-ci ildə “Evim Sənsən” adlı növbəti mahnısını reliz edib.
2022-ci ildə QORQUD səhnə adına keçid edərək, yeni həyatında böyük rol oynayan “Bağışla” adlı mahnısını təqdim etdi. Həmin ildə “Baxma” adlı başqa bir mahnısı da işıq üzü gördü.
2023-cü ildə Aygün Kazımovanın “Qoy işığı söndürüm” mahnısını Nərmin Kərimbəyova ilə yenidən ifa edib.
Həmin ildə Azərbaycanı Belarusiyada keçirilən «Славянский Базар» adlı musiqi festivalında təmsil edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a48086ffed11b684dd51b955b_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall» прошла презентация песни «Bridges in the dark» в исполнении Qorqud-а, которая стала одной из 6 представленных в Азербайджане на конкурсе песни «Евровидение-2024».
«Bridges in the dark» — баллада о неугасимой надежде, проливающей свет во тьму. Любовь в песне – способность пройти любое препятствие, как мост, независимо от его размера, является главным вдохновением, дающим порхать крылья для этой мечты. Cлова говорят о наличии людей, которые становятся мостами в жизни тех, с кем невозможно встретиться в жизни.
Композиция песни принадлежит Qorqud, слова – Нурлане Джафаровой. Аранжировка Азима Гараева и Рустама Рзаева, звукорежиссер Рустам Рзаев, продюсер бэк-вокала Мила Майлз, бэк-вокал исполняет Мадо Салих.
Руководитель проекта – Нурлана Джафарова. Оператор-постановщик и оператор дрона Фаиг Ширинбейли, оператор Зейнал Акбар, монтаж и цветокоррекция Рашад Гасанов, ассистент оператора Рамин Агаев, стилист Шамхал Рамазанлы, визажист Эм Адгезалли, танцоры «Nero Dance Crew» - Камиль Байрамов и Сара Исмайлова.
Хотим отметить, что Qorqud (Эльвин Новрузов) родился в 1992 году в городе Гянджа. Музыкой он занимался с детства.
В 2015 году он участвовал в лицензионном проекте «The Voice of Azerbaijan», который впервые проводился в Азербайджане, и дошел до полуфинала.
В 2016 году он представил свою новую песню «Hypnotize» в новогоднем эфире украинского канала «Перши».
В 2018 году вышли песни «Dərdverən» и «Qalib ol».
В 2019 году занял первое место по вокалу на музыкальном фестивале Wonderland Georgia Song Fest, проходившем в Грузии.
В этом же году он написал основной саундтрек к фильму «Qış Nağılı» под названием «Nağıllar».
В 2020 году он выпустил свою следующую песню под названием «Evim Sənsən».
В 2022 году QORQUD сменил сценический псевдоним и представил песню «Bağışla», которая сыграла большую роль в его новой жизни. В этом же году вышла еще одна песня под названием «Baxma».
В 2023 году он внов исполнил песню Айгюн Кязымовой «Qoy işığı söndürüm» вместе с Нармин Керимбековой.
В том же году он представлял Азербайджан на музыкальном фестивале «Славянский базар», проходившем в Беларуси.