https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ddc61042cf3e0d6e6d530ead7_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti və “Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 23 aprel - Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ Gününə həsr olunmuş Kitab Sərgisi keçiriləcək.
Sərginin keçirilməsində məqsəd kitabların insan həyatındakı böyük rolunu, müəlliflik hüququnun mədəni irsin yaranması və qorunub saxlanmasında əhəmiyyətini vurğulamaq, gənc nəslin diqqətini mədəni irsin və adət-ənənələrimizin qorunub saxlanmasına yönəltməkdir.
BDU-nun həyətində keçiriləcək sərgidə ölkənin tanınmış nəşriyyatları və kitab mağazaları iştirak edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_ddc61042cf3e0d6e6d530ead7_o.jpg
При совместной организации Бакинского государственного университета (БГУ) и Общественного объединения «Ассоциация издательств Азербайджана» пройдет книжная ярмарка, посвященная 23 апреля – Всемирному дню книги и авторского права.
Цель выставки – подчеркнуть огромную роль книг в жизни человека, значение авторского права в создании и сохранении культурного наследия, направить внимание молодого поколения на сохранение нашего культурного наследия и традиций.
В выставке, которая пройдет во дворе БГУ, примут участие известные издательства и книжные магазины страны.