https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_79267d4699d570133cf93b764_o.jpg
Sərfəli təklifləri və sosial layihələri ilə seçilən “Nar” 23 Aprel Ümumdünya Kitab Günü münasibətilə Elm və Təhsil Nazirliyi və Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə Füzulidə yerləşən Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin kitabxanasına yeni kitablar hədiyyə etdi.
Kitabların təqdimatında “Nar”ın təmsilçiləri, layihənin tərəfdaşı olan Azərbaycan Jurnalistlər Şəbəkəsi İctimai Birliyinin nümayəndələri və Mirzə Uluqbəy adına məktəbin müəllim və şagird heyəti iştirak edib.
Hədiyyə edilən kitablar məzmunca həm ibtidai və orta sinif şagirdləri, həm də yuxarı sinif şagirdləri üçün nəzərdə tutulub. Eləcə də, müxtəlif ensiklopediyalar, lüğətlər və Zəfər tariximizdən bəhs edən kitablarla zənginləşdirilən bu kitabxana Füzuli şəhərinin sakinləri üçün də açıqdır.
Qeyd edək ki, müştərilərinə sərfəli qiymətə mobil rabitə imkanları təqdim edən “Nar” özünün davamlı sosial layihələri ilə cəmiyyətin inkişafına töhfə verir. Bu layihələrin əsas istiqaməti Azərbaycanın bölgələri, o cümlədən, azad olunmuş Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi zonalarıdır.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_79267d4699d570133cf93b764_o.jpg
Distinguished by its affordable offers and social projects, Nar presented new books to the library of secondary school No. 1 named after Mirza Ulugbey, located in Fuzuli on the occasion of April 23 – International Book Day, with the support of Ministry for Science and Education and the State Agency for Preschool and Secondary Education.
Representatives of Nar and the Public Union of Azerbaijan Journalists' Network, a partner of the project, as well as teachers and students of the school participated in the event.
The donated books are designed for both elementary and middle school students, as well as high school students. Also, the library enriched with various encyclopedias, dictionaries and books about the history of Azerbaijan’s Victory is open to the residents of Fuzuli.
It should be noted that Nar, which offers mobile communication services at an affordable prices, contributes to the development of society with its sustainable social projects. These projects are mainly focused on the regions of Azerbaijan, including the liberated Karabakh and East Zangezur economic zones.
Detailed information about the social projects implemented by Nar is available on the operator's official website (nar.az).