https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a60db3e6f73daf951c0c5c808_o.jpg
innews.media xəbər verir ki, Bakcell-in Baş İcraçı Direktoru Klaus Müller 25 aprel 2024-cü il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında bu xəbərləri jurnalistlərlə bölüşdü.
“Yeni Bakcell-in məqsədi Azərbaycanın dəyərli xalqına innovativ xidmətlər təqdim etməkdir. Yeni brend kimliyimiz zahiri görünüş, məzmun və mövqeləndirmə müstəvisində cəsarətli dəyişiklikləri əks etdirir. Bununla biz, Bakcell daxilində fəaliyyətimizin məqsədini yeni istiqamətə yönləndirəcəyik. Diqqət mərkəzimizdə sırf yeniliklər dayanacaq. Azərbaycana vacib olan və əhəmiyyət kəsb edəcək innovasiyaların gətirilməsi bundan sonra da bizim yolumuzu şimal ulduzu kimi istiqamətləndirəcək”, - Klaus Müller vurğulayıb.
Belə ki, şirkətin yeni vizual həlli 5 dinamik fiqurun ulduz şəklində düzüldüyü və gələcəyə yol açan bir loqonu ərsəyə gətirir. Beləliklə, Bakcell-in şimal ulduzu bəzən insanları, bəzən məkanları, əksər hallarda isə, dəyərli anları birləşdirərək bir-birinə bağlayır. Bu innovativ dizayn Bakcell-in rəqəmsal gələcəyə sürətli sıçrayışının təcəssümüdür.
Mətbuat konfransında süni intellektlə dəstəklənən insanabənzər robot təqdim edən Bakcell şirkəti, bununla Bakcell-in müştəriləri ilə qarşılıqlı əlaqəsi və işçi qüvvəsinin potensialını artırmaq üçün yeni innovativ brend kimliyində süni intellektin istifadəsini təsdiqləyib. Bakcell-in hədəfi qarşıdan gələn innovasiyalar silsiləsi vasitəsilə bütün Azərbaycan ərazisində, xüsusən də Azərbaycan üçün olduqca önəmli və dəyərli anlarla zəngin olan Qarabağda ən sürətli mobil şəbəkəni təmin edərək dəyər təkliflərini artırmaqdır.
Ötən il Bakcell şirkəti yeni brend kimliyinin konsepsiyasının hazırlanmasını Meta və Alphabet kimi beynəlxalq miqyasda tanınmış brendlərlə işləyən İspaniyanın qlobal konsaltinq şirkəti “Saffron”a həvalə edib. Bakcell inqilabi yeni innovativ yanaşmanı bütün dəyər zənciri boyunca təqdim etdi. Bakcell əsas təchizatçısı Azerconnect ilə əməkdaşlıq edir və onlar birlikdə Cisco, Huawei, Nokia, Ericsson və digərləri kimi qabaqcıl beynəlxalq təchizatçı və tərəfdaşlarla çalışırlar. Buraya həmçinin Neqsol ailəsi çərçivəsində Vodafone Ukrayna və onun tərəfdaşı Vodafone qlobal da daxildir.
Artıq bir sıra yeniliklərə start verilib. Növbəti günlərdə ChatBot və VoiceBot (Apple-ın Siri-yə bənzər məhsulu) kimi süni intellekt əsaslı danışıq assistentlərimiz müştərilərə təqdim ediləcək. Danışıq assistentlərimiz dərin öyrənmə sahəsində LLM və GPT kimi ən son nailiyyətlərlə təchiz edilmişdir.
Bakcell telefonların satışına başlayır və cihaz ilə birlikdə, yalnız Bakcell kimi bir telekommunikasiya şirkətinin təklif edə biləcəyi və olduqca əlverişli xidmət təkliflərini müştərilərə təqdim edir. Tezliklə Bakcell innovativ və hazırda Azərbaycanda mövcud olan istənilən sürətdən daha sürətli ev internet xidmətləri təqdim edəcək.
Hər zaman Azərbaycan xalqının yanında olan Bakcell, yenicə elan etdiyi brend kimliyini bugündən başlayaraq bütün ölkə miqyasında, müştəriləri və abunəçiləri ilə qeyd etməyə hazırlaşır. Belə ki, ilk rebrendinq təqdimat tədbiri bu gün, 25 aprel tarixində Bakı Bulvarında baş tutacaq. Tədbirin detalları ilə bağlı məlumat Bakcell şirkətinin sosial media kanallarında paylaşılıb. Növbəti tədbirlər regionlarda davam edəcək.
Şirkət haqqında: Bakcell 3 milyondan çox abunəçini ölkənin ən sürətli mobil şəbəkəsi ilə təmin edir. Az əvvəl Bakcell korporativ müştərilərinə sabit kommunikasiya xidmətləri təklif etməyə başlayıb. Şirkət NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a60db3e6f73daf951c0c5c808_o.jpg
Крупнейшая частная телекоммуникационная компания страны Bakcell объявила о запуске новой идентичности бренда. Главный исполнительный директор Bakcell Клаус Мюллер поделился этими новостями с журналистами на пресс-конференции, состоявшейся в Бакинском Конгресс-центре 25 апреля 2024 года.
«Новый Bakcell призван предоставить инновационные услуги народу Азербайджана. Наш новый бренд отражает смелые изменения во внешнем виде, содержании и позиционировании. Речь идет о пересмотрении нашей работы внутри самой компании. Мы будем фокусироваться исключительно на инновациях. Необходмые инновации в Азербайджане послужат для нас Полярной звездой, как наш путеводитель в будущее», - отметил Клаус Мюллер.
Таким образом, новое визуальное решение компании представляет собой логотип, на котором пять динамических фигур переплетаются между собой в форме звезды, ведущей в будущее. Полярная звезда Bakcell соединяет эти элементы, иначе говоря, соединяет то, что важно на самом деле, иногда обьединяя людей, иногда места, а иногда те ценные моменты жизни каждого. Данный инновационный дизайн представляет собой стремительный переход Bakcell в цифровое будущее.
Компания Bakcell представила робота-гуманоида, на основе искусственного интеллекта, на пресс-конференции и подтвердила, что она использует ИИ в своей новой идентичности бренда для взаимодействия с клиентами, а также для улучшения профессиональных навыков своих сотрудников. С помощью грядущей серии инноваций Bakcell стремится повысить свою ценность, все это на основе обеспечения самой быстрой мобильной сети на территории Азербайджана, особенно в Карабахе, который имеет первостепенное значения для Азербайджана.
В прошлом году Bakcell доверила разработку концепции нового бренда компании Saffron, глобальной консалтинговой компании из Испании, которая работала с такими всемирно известными брендами, как Meta и Youtube. Bakcell внедрила революционно новый инновационный подход на протяжении всей цепочки создания стоимости. Таким образом, Bakcell сотрудничает со своим ключевым поставщиком Azerconnect, и обе компании вместе работают с ведущими международными поставщиками и партнерами, такими как Cisco, Huawei, Nokia и другими. Сюда также входит дочерняя компания Bakcell – Vodafone Украина, входящая в холдинг Neqsol, и, следовательно, Vodafone Global.
Началась череда нововведений. Наш будущий голосовой помощник с поддержкой искусственного интеллекта будет доступен клиентам как ChatBot и VoiceBot (продукт Apple, похожий на Siri), основанный на последних достижениях в области глубокого обучения, таких как LLM и GPT.
Bakcell начинает продажи телефонов на очень выгодных условиях, предоставляяи обслуживание и мобильные устройства в одном пакете, который может предложить только такая телекоммуникационная компания, как Bakcell. И вскоре Bakcell собирается предоставлять инновационные услуги домашнего интернета, которые намного быстрее, чем все, что сейчас доступно в Азербайджане.
Вместе с азербайджанским народом, Bakcell начинает праздновать свою недавно объявленную идентичность бренда по всей стране. Итак, первое презентационное мероприятие по ребрендингу состоится сегодня вечером, 25 апреля, на Бакинском бульваре. Информация о деталях мероприятия была опубликована на страницах в социальных медиа Bakcell. Дополнительные мероприятия пройдут в регионах страны.
Отметим, что компания Bakcell предоставляет более чем 3 миллионам абонентов самую быструю мобильную сеть в стране. Недавно компания Bakcell начала предлагать услуги фиксированной связи корпоративным клиентам. Компания является частью международной группы компаний NEQSOL Holding.