https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a60db3e6f73daf951c0c5c808_o.jpg
innews.media xəbər verir ki, Bakcell-in Baş İcraçı Direktoru Klaus Müller 25 aprel 2024-cü il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında bu xəbərləri jurnalistlərlə bölüşdü.
“Yeni Bakcell-in məqsədi Azərbaycanın dəyərli xalqına innovativ xidmətlər təqdim etməkdir. Yeni brend kimliyimiz zahiri görünüş, məzmun və mövqeləndirmə müstəvisində cəsarətli dəyişiklikləri əks etdirir. Bununla biz, Bakcell daxilində fəaliyyətimizin məqsədini yeni istiqamətə yönləndirəcəyik. Diqqət mərkəzimizdə sırf yeniliklər dayanacaq. Azərbaycana vacib olan və əhəmiyyət kəsb edəcək innovasiyaların gətirilməsi bundan sonra da bizim yolumuzu şimal ulduzu kimi istiqamətləndirəcək”, - Klaus Müller vurğulayıb.
Belə ki, şirkətin yeni vizual həlli 5 dinamik fiqurun ulduz şəklində düzüldüyü və gələcəyə yol açan bir loqonu ərsəyə gətirir. Beləliklə, Bakcell-in şimal ulduzu bəzən insanları, bəzən məkanları, əksər hallarda isə, dəyərli anları birləşdirərək bir-birinə bağlayır. Bu innovativ dizayn Bakcell-in rəqəmsal gələcəyə sürətli sıçrayışının təcəssümüdür.
Mətbuat konfransında süni intellektlə dəstəklənən insanabənzər robot təqdim edən Bakcell şirkəti, bununla Bakcell-in müştəriləri ilə qarşılıqlı əlaqəsi və işçi qüvvəsinin potensialını artırmaq üçün yeni innovativ brend kimliyində süni intellektin istifadəsini təsdiqləyib. Bakcell-in hədəfi qarşıdan gələn innovasiyalar silsiləsi vasitəsilə bütün Azərbaycan ərazisində, xüsusən də Azərbaycan üçün olduqca önəmli və dəyərli anlarla zəngin olan Qarabağda ən sürətli mobil şəbəkəni təmin edərək dəyər təkliflərini artırmaqdır.
Ötən il Bakcell şirkəti yeni brend kimliyinin konsepsiyasının hazırlanmasını Meta və Alphabet kimi beynəlxalq miqyasda tanınmış brendlərlə işləyən İspaniyanın qlobal konsaltinq şirkəti “Saffron”a həvalə edib. Bakcell inqilabi yeni innovativ yanaşmanı bütün dəyər zənciri boyunca təqdim etdi. Bakcell əsas təchizatçısı Azerconnect ilə əməkdaşlıq edir və onlar birlikdə Cisco, Huawei, Nokia, Ericsson və digərləri kimi qabaqcıl beynəlxalq təchizatçı və tərəfdaşlarla çalışırlar. Buraya həmçinin Neqsol ailəsi çərçivəsində Vodafone Ukrayna və onun tərəfdaşı Vodafone qlobal da daxildir.
Artıq bir sıra yeniliklərə start verilib. Növbəti günlərdə ChatBot və VoiceBot (Apple-ın Siri-yə bənzər məhsulu) kimi süni intellekt əsaslı danışıq assistentlərimiz müştərilərə təqdim ediləcək. Danışıq assistentlərimiz dərin öyrənmə sahəsində LLM və GPT kimi ən son nailiyyətlərlə təchiz edilmişdir.
Bakcell telefonların satışına başlayır və cihaz ilə birlikdə, yalnız Bakcell kimi bir telekommunikasiya şirkətinin təklif edə biləcəyi və olduqca əlverişli xidmət təkliflərini müştərilərə təqdim edir. Tezliklə Bakcell innovativ və hazırda Azərbaycanda mövcud olan istənilən sürətdən daha sürətli ev internet xidmətləri təqdim edəcək.
Hər zaman Azərbaycan xalqının yanında olan Bakcell, yenicə elan etdiyi brend kimliyini bugündən başlayaraq bütün ölkə miqyasında, müştəriləri və abunəçiləri ilə qeyd etməyə hazırlaşır. Belə ki, ilk rebrendinq təqdimat tədbiri bu gün, 25 aprel tarixində Bakı Bulvarında baş tutacaq. Tədbirin detalları ilə bağlı məlumat Bakcell şirkətinin sosial media kanallarında paylaşılıb. Növbəti tədbirlər regionlarda davam edəcək.
Şirkət haqqında: Bakcell 3 milyondan çox abunəçini ölkənin ən sürətli mobil şəbəkəsi ilə təmin edir. Az əvvəl Bakcell korporativ müştərilərinə sabit kommunikasiya xidmətləri təklif etməyə başlayıb. Şirkət NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_a60db3e6f73daf951c0c5c808_o.jpg
Bakcell, the country's largest private telecoms company, has announced a new brand identity. Bakcell CEO Klaus Mueller shared the news with journalists at the press conference held at the Baku Convention Center on April 25, 2024.
"The new Bakcell is all about bringing innovative services to the good people of Azerbaijan. Our new brand identity reflects bold changes in appearance, content, and positioning. It is about repurposing our work inside Bakcell. We are going to use innovations as our single focus. Bringing innovations that matter and that are going to matter in Azerbaijan will guide our journey like a north star from now onwards," Klaus Mueller underlined.
Thus, the company's new visual solution reveals a logo in which 5 dynamic tiles together span and open-up a star-shaped gateway into the future. And the star, Bakcell’s North Star, is connecting the tiles, or in other words, connecting what matters, sometimes people, sometimes places, and many times precious moments. This innovative design represents Bakcell's rapid transition into the digital future.
Bakcell, which presented a humanoid robot supported by artificial intelligence at the press conference, confirmed that it is using AI concepts in its new innovative brand identity, for interacting with Bakcell’s customers and for internal capability building of their workforce. Through an upcoming series of innovations, Bakcell aims to enhance their value proposition, all of it on the basis of providing the fastest mobile network throughout the territory of Azerbaijan, especially in Karabakh which is full of moments that matter for Azerbaijan.
Last year, Bakcell entrusted the new brand identity conceptualization to Saffron, a global consulting company from Spain, that has worked with internationally renowned brands like Meta and Youtube. Bakcell has aligned the revolutionary new innovation approach all the way through the value chain. Bakcell hence cooperates with their key supplier Azerconnect, and both of them together work with top international vendors and partners like Cisco, Huawei, Nokia and others. This also includes Bakcell's sister company Vodafone Ukraine inside the Neqsol family, and hence Vodafone global as well.
A series of innovations has begun. Our upcoming AI enabled conversational assistant will be available to customers as ChatBot and VoiceBot (Apple’s Siri-like product) powered by latest advancements in the field of deep learning such as LLM and GPT.
Bakcell is starting to sell phones, very good deals of service and devices bundled together, bundles that only a telco like Bakcell can offer. And soon Bakcell is going to provide home internet services that are innovative and much faster than anything currently available in Azerbaijan.
Bakcell, which is always with the people of Azerbaijan, is starting to celebrate its newly announced brand identity throughout the country, with its customers and subscribers. So, the first rebranding presentation event will take place tonight, April 25, on Baku Boulevard. Information about the details of the event was shared on Bakcell's social media channels. More events will continue in the regions.
Bakcell provides more than 3 million subscribers with the fastest mobile network in the country. Recently, Bakcell started to offer fixed services to enterprise customers. The company is part of NEQSOL Holding, an international group of companies.