https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_21c01977c9ecafa3336ac9a47_o.jpg
Birgə hərbi fəaliyyətlər planına uyğun olaraq Rusiya Federasiyasında səfərdə olan Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gözətçi gəmiləri və şəxsi heyəti ölkəmizə qayıdıblar.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan HDQ nümayəndə heyəti ilə Rusiya Federasiyası Hərbi Dəniz Donanmasının (HDD) Xəzər Flotilyasının rəhbərliyi arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan HDQ ilə Rusiya HDD Xəzər Flotilyası arasında dostluq münasibətləri və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Bundan başqa hərbi dənizçilərimiz Rusiya Federasiyasında keçirilən bir sıra tədbirlərdə iştirak ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_21c01977c9ecafa3336ac9a47_o.jpg
Сторожевые корабли и личный состав Военно-морских сил Азербайджана (ВМС), находившиеся с визитом в Российской Федерации в соответствии с планом совместных военных действий, вернулись в нашу страну.
В рамках визита состоялась встреча между делегацией ВМС Азербайджана и руководством Каспийской флотилии Военно-морского флота Российской Федерации.
На встрече были обсуждены дружественные отношения между ВМС Азербайджана и Каспийской флотилией ВМФ России и вопросы, представляющие взаимный интерес.
Кроме того, азербайджанские военные моряки приняли участие в ряде мероприятий, проводимых в Российской Федерации.