https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_21c01977c9ecafa3336ac9a47_o.jpg
Birgə hərbi fəaliyyətlər planına uyğun olaraq Rusiya Federasiyasında səfərdə olan Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gözətçi gəmiləri və şəxsi heyəti ölkəmizə qayıdıblar.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan HDQ nümayəndə heyəti ilə Rusiya Federasiyası Hərbi Dəniz Donanmasının (HDD) Xəzər Flotilyasının rəhbərliyi arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan HDQ ilə Rusiya HDD Xəzər Flotilyası arasında dostluq münasibətləri və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Bundan başqa hərbi dənizçilərimiz Rusiya Federasiyasında keçirilən bir sıra tədbirlərdə iştirak ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_21c01977c9ecafa3336ac9a47_o.jpg
The patrol ships and military personnel of the Azerbaijan Naval Forces, that were on a visit to the Russian Federation according to the joint military action plan, returned to Azerbaijan.
As part of the visit, a meeting between the delegation of the Azerbaijan Naval Forces and the leadership of the Caspian Flotilla of the Russian Navy was held.
Friendly relations between the Azerbaijan Naval Forces and the Caspian Flotilla of the Russian Navy and issues of mutual interest were discussed at the meeting.