https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_13f26c703e4618798b6de6f9f_o.jpg
“STP Şirkətlər Qrupu” tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” münasibətilə həyata keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində Sumqayıt şəhərində ağacəkmə aksiyası keçirilib. “#yashilplanet” şüarı altında təşkil olunan tədbirdə qrupa daxil olan şirkətlərin əməkdaşları ilə yanaşı “Sabahın gücü” inkişaf proqramının təcrübəçiləri də iştirak ediblər. Aksiyanın təbiətsevər iştirakçıları onlara ayrılan ərazidə 200 ədəd zeytun ağacı əkərək ümumilikdə 2 sot torpaq ərazinin yaşıllaşdırılması və abadlaşdırılmasına töhfə veriblər.
Qeyd edək ki, tədbir çərçivəsində “STP Şirkətlər Qrupu”nun onlarla zavodun yerləşdiyi ərazisində də 60 ədəd şam ağacı əkilib. Aksiyada qrupun baş icraçı direktoru Hicran Valehov da iştirak edib.
Bu kimi tədbirlərin təşkil olunmasında məqsəd ətraf mühitin qorunmasına və ekoloji tarazlığın bərpasına dəstək olmaq, təbiətə töhfə verməkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_13f26c703e4618798b6de6f9f_o.jpg
В Сумгайыте в рамках серии мероприятий, проводимых группой по случаю Года солидарности во имя зеленого мира, прошла акция по посадке деревьев. В мероприятии, организованном под лозунгом #yashilplanet, помимо сотрудников компаний, входящих в группу, также приняли участие стажеры программы развития «Sabahın Gücü».
Как сообщает innews.media, участники акции посадили на отведенной им территории 200 оливковых деревьев и внесли свой вклад в озеленение и благоустройство 2 гектаров земли.
Отметим, что в рамках мероприятия на территории группы компаний СТП, где расположены десятки заводов, было посажено 60 сосен. В акции также принял участие главный исполнительный директор группы Хиджран Валехов.
Целью организации таких мероприятий является поддержка защиты окружающей среды и восстановление экологического баланса, вклад в природу.