https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_93523527d45882bd8a31bc580_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) SABAH qruplarının Hüquqşünaslıq ixtisasının IV kurs tələbəsi Zübeyir Bağırzadə və 2023-cü il məzunu Nəzrin Yaqubova İsveç Xarici İşlər Nazirliyinin “SI Scholarship for Global Professionals” dövlət təqaüdünün qalibi olublar.
Nəzrin Yaqubova Avropa biznes hüququ üzrə, Zübeyir Bağırzadə isə Beynəlxalq insan hüquqları üzrə İsveçin Lund Universitetində tam təqaüdlə təhsillərini davam etdirəcəklər.
Qeyd edək ki, kifayət qədər rəqabətli hesab olunan “SI Scholarship for Global Professionals” təqaüdünə 50-yə yaxın dövlətdən ümumilikdə 8167 nəfər müraciət edib. Azərbaycan Respublikası üzrə təqaüdə ilk dəfə olaraq rekord həddə, ümumilikdə 36 nəfər layiq görülüb.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_93523527d45882bd8a31bc580_o.jpg
Студент групп SABAH специальности «Правоведение» Бакинского государственного университета (БГУ) Зубейир Багырзаде и выпускница 2023 года Назрин Ягубова выиграли государственную стипендию SI Scholarship for Global Professionals Министерства иностранных дел Швеции.
Получая полную стипендию Назрин Ягубова продолжит обучение в Лундском университете Швеции по европейскому бизнес-праву, а Зубейир Багырзаде — по международным правам человека.
Отметим, что на стипендию SI Scholarship for Global Professionals подали заявки 8167 человек из примерно 50 стран мира. Впервые в Азербайджане стипендии удостоились рекордное количество людей - 36 человек.