https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_680439ce7827810e24ac2a7ad_o.jpg
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində “İnnovativ və Yaradıcı Həllərin Tapılması” adlı beynəlxalq müsabiqənin birinci mərhələsində BDU-nun SABAH qruplarının tələbələri Cahan İsmayılova, Leyla Əliyeva, Fəridə Rzayeva, İsgəndər Məmmədovdan ibarət komanda ikinci yerə layiq görülüb.
Azərbaycan Texniki Universiteti və Pakistan İslam Respublikasının Milli Elm və Texnologiya Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqədə Azərbaycanın ümumilikdə 10 ali təhsil müəssisəsindən 22 komanda iştirak edib. Məqsəd universitetlərin müəllim və tələbələrinin innovativ ideyalarla qlobal problemlərin həllinə töhfə verilməsinə cəlb olunmasıdır.
Müsabiqənin ilkin mərhələsinin qalibləri Pakistan İslam Respublikasının paytaxtı İslamabadda keçiriləcək final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_680439ce7827810e24ac2a7ad_o.jpg
На предварительного этапе международного конкурса «Поиск инновативных и творческих решений», проводимый в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира» команда Бакинского государственного университета (БГУ) в составе студентов групп SABAH Джахан Исмаиловой, Лейлы Алиевой, Фариды Рзаевой и Искандера Мамедова удостоилась второго места.
В конкурсе, организованном совместно Азербайджанским техническим университетом и Национальным университетом науки и технологий Исламской Республики Пакистан, приняли участие 22 команды из 10 вузов Азербайджана. Цель – внести свой вклад в решение глобальных проблем с помощью инновационных идей.
Победители предварительного этапа конкурса прошли в финальный этап, который пройдет в Исламабаде - столице Исламской Республики Пакистан.