https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_205d453890be01280eb240b2f_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyi və Bakı Mühəndislik Universitetinin təşkilatçılığı ilə ümumtəhsil məktəblərinin 10 və 11-ci sinif şagirdlərini, eləcə də onların müəllimlərini əhatə edən “My Technology” müsabiqəsinə start verilib.
Müsabiqənin məqsədi məktəblilər arasında sahibkarlıq düşüncəsinə malik olan şagirdləri müəyyənləşdirmək, onların bu sahədə daha da maariflənməsinə və motivasiya edilməsinə dəstək olmaqdır. Layihə çərçivəsində şagird və müəllimlər müsabiqə şərtlərinə cavab verən layihələrini 20 may 2024-cü il tarixinədək təqdim etməli və qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Qeydiyyat üçün link: https://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA
Layihə 2024-cü il üzrə ölkənin 5 regionunu: Abşeron-Xızı, Gəncə-Qazax, Dağlıq Şirvan, Quba-Xaçmaz və Naxçıvan iqtisadi rayonlarını əhatə edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_205d453890be01280eb240b2f_o.jpg
With the support of Kapital Bank, the country’s first bank, the “My Technology” competition has been launched in collaboration with the Ministry of Education of the Nakhchivan Autonomous Republic and Baku Engineering University, targeting students of the 10th and 11th grades of comprehensive schools, as well as their teachers. The aim of the competition is to identify students with entrepreneurial ideas among schools and support their further education and motivation in this field. Within the framework of the project, students and teachers should register by submitting their projects that meet the competition criteria by May 20, 2024.
Registration link: https://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA
The project will cover five regions of the country in 2024, including Absheron-Khizi, Gandja-Gazakh, Dashkasan-Shirvan, Quba-Khachmaz, and the Nakhchivan economics Region.