https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_205d453890be01280eb240b2f_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyi və Bakı Mühəndislik Universitetinin təşkilatçılığı ilə ümumtəhsil məktəblərinin 10 və 11-ci sinif şagirdlərini, eləcə də onların müəllimlərini əhatə edən “My Technology” müsabiqəsinə start verilib.
Müsabiqənin məqsədi məktəblilər arasında sahibkarlıq düşüncəsinə malik olan şagirdləri müəyyənləşdirmək, onların bu sahədə daha da maariflənməsinə və motivasiya edilməsinə dəstək olmaqdır. Layihə çərçivəsində şagird və müəllimlər müsabiqə şərtlərinə cavab verən layihələrini 20 may 2024-cü il tarixinədək təqdim etməli və qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Qeydiyyat üçün link: https://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA
Layihə 2024-cü il üzrə ölkənin 5 regionunu: Abşeron-Xızı, Gəncə-Qazax, Dağlıq Şirvan, Quba-Xaçmaz və Naxçıvan iqtisadi rayonlarını əhatə edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_205d453890be01280eb240b2f_o.jpg
При поддержке первого банка страны Kapital Bank, организации Министерства образования Нахчыванской Автономной Республики и Бакинского инженерного университета стартовал конкурс “My Technology”, в котором принимают участие учащиеся 10 и 11 классов общеобразовательных школ, а также их преподаватели.
Цель конкурса- выявление школьников, обладающих предпринимательским складом ума, содействие их дальнейшему обучению и мотивации в данной сфере. В рамках проекта учащиеся и учителя должны зарегистрироваться, представив свои проекты, соответствующие условиям конкурса, до 20 мая 2024 года.
Ссылка для регистрации: https://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA
В 2024 году проект охватит 5 регионов страны: Абшерон-Хызынский, Гянджа-Газахский, Нагорно-Ширванский, Губа-Хачмазский и Нахчыванский экономические районы.