https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_152eb448e5c697c352dc8a5d7_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsində Milli mətbuat tarixi kafedrasının müdiri, professor Cahangir Məmmədlinin ustad dərsi olub.
O, “Müasir mətbuatda müsahibə və onun janr xüsusiyyətləri” mövzusunda mühazirə ilə çıxış edib.
Cahangir Məmmədli müsahibənin müasir mətbuatda oynadığı roldan danışıb. Professor 44 günlük Vətən müharibəsində Ali Baş Komandan İlham Əliyevin xarici mediaya verdiyi müsahibələrdən maraqlı nümunələr gətirərək, informasiya müharibəsində janrın üstünlüklərindən bəhs edib.
Təqdimatda Cahangir Məmmədlinin erməni vandallığına uğramış Ağdam məscidi qarşısındakı müsahibəsinə də yer verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_152eb448e5c697c352dc8a5d7_o.jpg
Состоялся мастер-класс заведующего кафедрой истории национальной печати факультета журналистики Бакинского государственного университета (БГУ), профессора Джахангира Мамедли.
Ученый прочитал лекцию на тему «Интервью в современной прессе и его жанровые особенности».
Джахангир Мамедли рассказал о роли интервью в современной прессе. Профессор привел интересные примеры из интервью Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева зарубежным СМИ в период 44-дневной Отечественной войны и рассказал о преимуществах жанра в информационной войне.
В презентацию также включено интервью Джахангира Мамедли перед Агдамской мечетью, подвергнутой армянскому вандализму.