https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4e1f65fe1e8d95461d45d6f10_o.jpg
“Gənclik” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında “Çingene Kızı Zeugma” Türk komediyasının Qala gecəsi baş tutub.
Tədbirdə filmin prodüseri İbrahim Akbaba, rejissoru Kamil Çetin və rolları canlandıran aktyorlar İnan Ulaş Torun, Aysel Nazim, Orhan Aydın, Didem Taslan, Hakan Bulut, Nicholas Facey və Bekir Aslantaş iştirak ediblər.
Türkiyəli qonaqlar media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb, qırmızı xalıdan keçib və pərəstişkarlarla şəkil çəkdiriblər.
Film haqqında qısa məlumat: Hamı həyəcanla Amerikadan Qaziantep Zeuqma muzeyinə gətirilən "Qaraçı qız" mozaikasını gözləyir. Muzey müdiri Esra və mühafizəçi Zekidən də həyəcanlı insanlar var: Barbaros və adamları... Mozaika birdən yoxa çıxanda, hamı bir-birindən şübhələnməyə başlayır. Bəs mozaikanı kim oğurlayıb?
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, foto və video çəkilişdə - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4e1f65fe1e8d95461d45d6f10_o.jpg
The “CineMastercard” premium cinema located in the “Ganjlik Mall” shopping center hosted the “Çingene Kızı Zeugma” Turkish comedy gala evening.
Producer Ibrahim Akbaba, director Kamil Chetin and actors Inan Ulash Torun, Aysel Nazim, Orhan Aydin, Didem Taslan, Hakan Bulut, Nicholas Facey and Bekir Aslantash were attended to the event.
The Turkish guests answered questions from media representatives, walked on the red carpet and took pictures with their fans.
Briefly about the film: Everyone is looking forward to the mosaic “Gypsy Woman”, brought from America to the Gaziantep-Zeugma Museum. In addition to the director of the museum Esra and the security guard Zeki, there are other people who are delighted with this: Barbaros and his people... When the mosaic suddenly disappears, everyone becomes suspicious of each other. But who stolen the mosaic?
Support in the organization of the event was provided by Cinema Distribution, video and photography from the creative company “Light in Black”.
“CineMastercard” is always ready to please you with the best premiers in the history of cinema and make pleasant surprises.