https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4e1f65fe1e8d95461d45d6f10_o.jpg
“Gənclik” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında “Çingene Kızı Zeugma” Türk komediyasının Qala gecəsi baş tutub.
Tədbirdə filmin prodüseri İbrahim Akbaba, rejissoru Kamil Çetin və rolları canlandıran aktyorlar İnan Ulaş Torun, Aysel Nazim, Orhan Aydın, Didem Taslan, Hakan Bulut, Nicholas Facey və Bekir Aslantaş iştirak ediblər.
Türkiyəli qonaqlar media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb, qırmızı xalıdan keçib və pərəstişkarlarla şəkil çəkdiriblər.
Film haqqında qısa məlumat: Hamı həyəcanla Amerikadan Qaziantep Zeuqma muzeyinə gətirilən "Qaraçı qız" mozaikasını gözləyir. Muzey müdiri Esra və mühafizəçi Zekidən də həyəcanlı insanlar var: Barbaros və adamları... Mozaika birdən yoxa çıxanda, hamı bir-birindən şübhələnməyə başlayır. Bəs mozaikanı kim oğurlayıb?
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, foto və video çəkilişdə - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_4e1f65fe1e8d95461d45d6f10_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall», состоялся Гала-вечер турецкой комедии «Çingene Kızı Zeugma».
На мероприятии приняли участие продюсер Ибрагим Акбаба, режиссёр Камил Четин и актёры Инан Улаш Торун, Айсель Назим, Орхан Айдын, Дидем Таслан, Хакан Булут, Николас Фейси и Бекир Асланташ.
Турецкие гости ответили на вопросы представителей СМИ, прошлись по красной дорожке и фотографировались со своими фанатами.
Коротко о фильме: Все с нетерпением ждут мозаику «Цыганка», привезенную из Америки в музей Газиантепа-Зевгмы. Кроме директора музея Эсры и охранника Зеки, есть другие люди, которые от этого в восторге: Барбарос и его люди... Когда мозаика внезапно исчезает, все начинают подозревать друг друга. Но кто украл мозаику?
Поддержку в организации мероприятия оказали Cinema Distribution, видео и фотосъёмка от креативной компании «Light in Black».