https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_47ec334587e30e1e918e549dc_o.jpg
Bakıda 18-19 may tarixlərində VTB Qrupunun dəstəyi ilə Moskva teatrı "Pyotr Fomenkonun Emalatxanası"nın qastrolları keçirildi. Rusiyalı aktyorlar ilk dəfə olaraq Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının səhnəsində "Qurdlar və Qoyunlar" tamaşasını nümayiş etdilər.
VTB (Azərbaycan) dəfələrlə ölkəmizdə sosial tədbirləri dəstəkləyib və gələcəkdə də Moskva ilə Bakı arasında beynəlxalq mədəni əlaqələrin gücləndirilməsinə töhfə vermək niyyətindədir. Azərbaycanlı tamaşaçılar teatrın ən məşhur tamaşalarından biri olan "Qurdlar və qoyunlar" tamaşasını görmək üçün unikal bir fürsət əldə etdilər. Aleksandr Ostrovskinin eyni adlı pyesi əsasında hazırlanmış bu tamaşa, 1992-ci ildə Pyotr Naumoviç Fomenko tərəfindən səhnəyə qoyulmuş və artıq otuz ildən çoxdur ki, teatrın vizit kartı sayılır.
VTB (Azərbaycan) Bankın məhsul və xidmətləri barədə məlumatları filial şəbəkəsindən, https://vtb.az rəsmi internet səhifəsindən, 986 Məlumat mərkəzindən, həmçinin müxtəlif sosial şəbəkə səhifələrindən əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_47ec334587e30e1e918e549dc_o.jpg
В Баку 18 и 19 мая при поддержке группы ВТБ прошли гастроли московского театра «Мастерская Петра Фоменко». Российские артисты впервые на сцене Азербайджанского государственного академического музыкального театра показали спектакль «Волки и овцы».
ВТБ (Азербайджан) неоднократно поддерживал культурные мероприятия в республике и намерен в дальнейшем способствовать укреплению международных культурных связей между Москвой и Баку. Азербайджанские зрители получили уникальную возможность увидеть одну из знаковых постановок театра – спектакль «Волки и овцы» по одноименной пьесе Александра Островского, который был поставлен на сцене Петром Наумовичем Фоменко в 1992 году и вот уже более тридцати лет является визитной карточкой театра.