https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_a1172b7e4dd8ff8dbe9f98285_o.jpg
23 may 2024-cü il tarixində Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Kapital Bank arasında memorandum imzalandı və yeni strateji əməkdaşlığın əsası qoyuldu. Mərasimdə Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri Fərid Hüseynov, BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev və hər iki qurumun nümayəndələri iştirak etdilər.
Tədbirdə çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri, Baş icraçı direktor Fərid Hüseynov bildirdi ki, “Bu gün imzaladığımız memorandum, Kapital Bank və Bakı Mühəndislik Universiteti arasında daha sıx və uğurlu əməkdaşlığın başlanğıcıdır. Biz inanırıq ki, hər iki tərəfin strateji inkişaf planına uyğun olan bu əməkdaşlıq həm universitet, həm də bank üçün yeni imkanlar yaradacaq və uzunmüddətli, faydalı münasibətlərin inkişafına töhfə verəcək”.
Universitetin rektoru Yaqub Priyev isə çıxışında bu əməkdaşlıq sayəsində tələbələrin praktiki biliklər əldə edəcəyini, gələcək karyeraları üçün vacib təcrübələr qazanacağını, eləcə də iş dünyasına daha hazırlıqlı şəkildə atılacaqlarını vurğuladı.
İmzalanma mərasiminin ardından Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) nəzdində ağıllı lövhə, müvafiq sayda notbuk və digər zəruri ofis avadanlıqları ilə tam təchiz edilmiş 80 nəfərlik müasir "Kapital Bank otağı"nın açılış mərasimi keçirildi. Mərasimdə vaxtıilə Bakı Mühəndislik Universitetində təhsil almış, bu gün isə Kapital Bank-ın menecer heyətində yer alan bank əməkdaşları öz təsüratlarını bölüşdülər.
Xatırladaq ki, hər zaman təhsilə dəstək layihələri ilə gündəmə gələn Kapital Bank daha öncə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetlərində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqlarının açılışını həyata keçirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_a1172b7e4dd8ff8dbe9f98285_o.jpg
23 мая 2024 года между Бакинским инженерным университетом (БМУ) и Kapital Bank был подписан меморандум и заложен фундамент нового стратегического сотрудничества. В церемонии приняли участие председатель правления Kapital Bank Фарид Гусейнов, ректор БМУ Ягуб Пириев и представители обоих учреждений.
Выступая на мероприятии, председатель правления, главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов отметил: “Подписанный сегодня меморандум является началом более тесного и успешного сотрудничества между Kapital Bank и Бакинским инженерным университетом. Мы считаем, что это сотрудничество, соответствующее стратегическому плану развития обеих сторон, создаст новые возможности как для университета, так и для банка и будет способствовать развитию долгосрочных и выгодных отношений”.
Ректор университета Ягуб Пириев в своем выступлении подчеркнул, что благодаря этому сотрудничеству студенты получат практические знания, приобретут важный опыт для будущей карьеры, а также будут более подготовленными к работе.
После церемонии подписания в БМУ состоялась церемония открытия современной “Комнаты Kapital Bank” на 80 человек, полностью оснащенной смарт-доской, соответствующим количеством ноутбуков и другими необходимыми офисными пренадлежностями. На церемонии своими впечатлениями поделились сотрудники банка, которые учились в Бакинском инженерном университете и сегодня входят в состав руководства Kapital Bank.
Напомним, что Kapital Bank, всегда выступавший с проектами поддержки образования, ранее осуществил открытие аудиторий “Kapital Bank” в Азербайджанском государственном экономическом университете, Азербайджанском технологическом университете и Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности, отвечающей современным технологическим стандартам.