https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_a1172b7e4dd8ff8dbe9f98285_o.jpg
23 may 2024-cü il tarixində Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Kapital Bank arasında memorandum imzalandı və yeni strateji əməkdaşlığın əsası qoyuldu. Mərasimdə Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri Fərid Hüseynov, BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev və hər iki qurumun nümayəndələri iştirak etdilər.
Tədbirdə çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri, Baş icraçı direktor Fərid Hüseynov bildirdi ki, “Bu gün imzaladığımız memorandum, Kapital Bank və Bakı Mühəndislik Universiteti arasında daha sıx və uğurlu əməkdaşlığın başlanğıcıdır. Biz inanırıq ki, hər iki tərəfin strateji inkişaf planına uyğun olan bu əməkdaşlıq həm universitet, həm də bank üçün yeni imkanlar yaradacaq və uzunmüddətli, faydalı münasibətlərin inkişafına töhfə verəcək”.
Universitetin rektoru Yaqub Priyev isə çıxışında bu əməkdaşlıq sayəsində tələbələrin praktiki biliklər əldə edəcəyini, gələcək karyeraları üçün vacib təcrübələr qazanacağını, eləcə də iş dünyasına daha hazırlıqlı şəkildə atılacaqlarını vurğuladı.
İmzalanma mərasiminin ardından Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) nəzdində ağıllı lövhə, müvafiq sayda notbuk və digər zəruri ofis avadanlıqları ilə tam təchiz edilmiş 80 nəfərlik müasir "Kapital Bank otağı"nın açılış mərasimi keçirildi. Mərasimdə vaxtıilə Bakı Mühəndislik Universitetində təhsil almış, bu gün isə Kapital Bank-ın menecer heyətində yer alan bank əməkdaşları öz təsüratlarını bölüşdülər.
Xatırladaq ki, hər zaman təhsilə dəstək layihələri ilə gündəmə gələn Kapital Bank daha öncə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetlərində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqlarının açılışını həyata keçirib.

Inauguration ceremony of the "Kapital Bank Room" at Baku Engineering University
Inauguration ceremony of the "Kapital Bank Room" at Baku Engineering University Inauguration ceremony of the "Kapital Bank Room" at Baku Engineering University
On May 23, 2024, a memorandum was signed between Baku Engineering University (BEU) and Kapital Bank, establishing a new strategic partnership. The signing ceremony was attended by Farid Huseynov, Chairman of the Board of Kapital Bank, Yaqub Piriyev, Rector of BEU, and other representatives from both organizations.
Farid Huseynov, Chairman of the Board and CEO of Kapital Bank, stated, "Today's memorandum marks the beginning of a closer and more successful collaboration between Kapital Bank and Baku Engineering University. We believe that this partnership, which aligns with the strategic development plans of both institutions, will create new opportunities for both the university and the bank, and will foster long-term, beneficial relationships."
In his speech, BEU Rector Yaqub Piriyev highlighted that this partnership will provide students with practical knowledge, essential experience for their future careers, and better preparation for entering the professional world.
Following the signing ceremony, the "Kapital Bank Room" at BEU was officially opened. The new facility is equipped with a smart board, numerous laptops, and other essential office equipment. During the event, former BEU students who are now part of the management team at Kapital Bank shared their impressions and experiences.
It is noteworthy that Kapital Bank, well-known for its support of educational initiatives, has previously opened "Kapital Bank" rooms that meet modern technological standards at the Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan Technological University, and Azerbaijan State Oil and Industry University.