https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_b819c6484a6b06e2f06888b9d_o.jpg
Fəaliyyətində idmanı və sağlam həyat tərzini təbliğ edən Bank Respublika, "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində Gəncə şəhərində təşkil edilən EcoVeloFest festivalının keçirilməsinə dəstək oldu.
"Bank Respublika"nın baş sponsorluğu, Gəncə - Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı, Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Velosiped Federasiyasını dəstəyi ilə keçirilən festivala ölkəmizin müxtəlif regionlarından 200-ə yaxın xanım təhsil işçiləri qatılmışdır.
Festival çərçivəsində xanımlar arasında velo yarış keçirilmiş, ilk 3 yeri tutan iştirakçılara qiymətli hədiyyələr təqdim olunmuş, həmçinin, velo sərgi, velo-təlim və musiqili proqram təşkil olunmuşdur.
Festivalın əsas məqsədi - yaşıl dünya naminə ölkəmizin bütün regionlarında xanımlar arasında velosiped idmanının təşviqi, eləcə də sağlam həyat tərzinin təbliği olmuşdur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_b819c6484a6b06e2f06888b9d_o.jpg
Baku, June 04, 2024. Bank Respublika, which actively promotes sports and a healthy lifestyle, supported the EcoVeloFest festival, which took place in the city of Ganja as part of the “Year of Solidarity for the Green World.”
The festival was organized by the Ganja-Dashkasan District Education Department with the support of the Executive Power of the city of Ganja and the Azerbaijan Bicycle Federation. The general sponsor of the event was Bank Republic. About 200 women teachers from different regions of the country took part in the festival.
As part of the festival, a bicycle race was held among women; participants who took the first 3 places were awarded valuable prizes. The festival also included a bicycle exhibition, cycling training and a music program.
The main goal of the festival was to promote cycling among women in all regions of the country and promote a healthy lifestyle for the sake of preserving a green world.