https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_715033361fa2da04a741247ed_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) təsisçiliyi ilə BDU-nun nəzdində Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunda dərc olunan “Applied and Computational Mathematics” jurnalının təsir əmsalı “Scopus” bazasında 8.8 olub.
https://www.scopus.com/sourceid/19200156958?origin=resultslist
Jurnalın redaksiya heyətinə dünyanın 20-yə yaxın ölkəsini təmsil edən tanınmış alimlər daxildir.
Jurnalın indiyəək çapdan çıxmış 61 nömrəsində dünyanın 50-dən artıq ölkəsini təmsil edən tədqiqatçıların 650-dək məqaləsi dərc olunub. Jurnalda ildə dörd nömrə olmaqla müasir tətbiqi və hesablama riyaziyyatının aktual istiqamətləri üzrə əldə olunmuş ən son elmi nəticələr çap olunur. Hazırda jurnalın 500-dən çox tanınmış rəyçisi mövcuddur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_715033361fa2da04a741247ed_o.jpg
Импакт-фактор журнала «Applied and Computational Mathematics», учрежденного Бакинским государственным университетом (БГУ) и издаваемого в Научно-исследовательском институте прикладной математики вуза, в базе данных «Scopus» составил 8,8.
https://www.scopus.com/sourceid/19200156958?origin=resultslist
В редакцию журнала входят известные ученые, представляющие около 20 стран мира. На сегодняшний день в 61 номере журнала опубликовано до 650 статей исследователей, представляющих более 50 стран мира. В год выходит четыре номера журнала. В настоящее время журнал имеет более 500 известных рецензентов.
Отметим, что журнал также включен в список журналов квартиля Q1 в базе данных Web of Science Core Collection.