https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_48fe4bb1ca7dd0c284d64519b_o.jpg
Tailand Krallığının paytaxtı Banqkok şəhərində dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan “Times Higher Education” (THE) agentliyinin təşkilatçılığı ilə “Qlobal Davamlı İnkişaf Konqresi” keçirilir. 3 gündür davam edən Konqresdə 3000-dən çox nümayəndə və 350-dən artıq məruzəçi iştirak edir.
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov Konqresdə məruzəçi kimi BDU-da Davamlı İnkişaf Məqsədləri ilə bağlı görülən işlərə, perspektiv hədəflərə dair təqdimatla çıxış edib. Rektorun müşaviri çıxışında “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində görülmüş işlər barədə məlumatı və BDU-nun “QS dayanıqlılıq reytinqi 2024” (QS Sustainability Ranking) və “THE Impact Ranking 2024” nəticələri üzrə uğurlarını tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_48fe4bb1ca7dd0c284d64519b_o.jpg
В столице Таиланда Бангкоке продолжается «Глобальный конгресс по устойчивому развитию», организованный агентством Times Higher Education (THE). В мероприятии принимают участие более 3000 делегатов и более 350 докладчиков.
Советник ректора по обеспечению качества Бакинского государственного университета (БГУ) Асиман Ильясов выступил на конгрессе с докладом о проделанной работе в БГУ и перспективных целях, связанных с Целями устойчивого развития. В своем выступлении советник ректора довел до внимания участников мероприятия информацию о проделанной работе в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира» и успехах БГУ по итогам Рейтинга устойчивости QS 2024 (QS Sustainability Ranking) и THE Impact Ranking 2024.