https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f4b32edbb66a56f6edb9a9077_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İtaliyanın “Maire” şirkətinin I vitse-prezidenti Gianni Bardazzinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edən rektor “Maire” şirkəti ilə uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. O vurğulayıb ki, bu əməkdaşlıq nəticəsində BANM-in tələbələri şirkətin təcrübə proqramlarında iştirak edir, məzunları burada müxtəlif vəzifələrdə çalışırlar. Rektor deyib ki, “Maire” şirkətinin Bakı Ali Neft Məktəbinə hədiyyəsi olan Polimer Tədqiqat Laboratoriyası da çox uğurla fəaliyyət göstərir.
Gianni Bardazzi təmsil etdiyi şirkətdə gerçəkləşdirilən rebrendinq siyasətindən, “yaşıl kimya”ya, “yaşıl enerji”yə keçid və enerji səmərəliliyi ilə bağlı sahələr barədə danışıb. Bu il Bakıda keçiriləcək COP29 çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbi ilə birgə fəaliyyətlər təklif edib. BANM-in rektoru Elmar Qasımov isə təklifi qəbul edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f4b32edbb66a56f6edb9a9077_o.jpg
Ректор Бакинской высшей школы нефти SOCAR (BHOS) Эльмар Гасымов встретился с делегацией во главе с первым вице-президентом итальянской компании Maire Джанни Бардаццини.
Приветствуя гостей в вузе, Эльмар Гасымов рассказал об успешном сотрудничестве с компанией Maire. Он подчеркнул, что в рамках этого сотрудничества студенты БВШН участвуют в программах стажировок Maire, а выпускники вуза работают на различных должностях в этой компании. Ректор также отметил, что лаборатория по исследованию полимеров, подаренная компанией Maire Бакинской высшей школе нефти, функционирует очень успешно.
Джанни Бардаццини рассказал о политике ребрендинга, проводимой в компании Maire, и о направлениях, связанных с переходом к «зеленой химии» и «зеленой энергетике» и энергоэффективностью. Он предложил провести совместные мероприятия с Бакинской высшей школой нефти в рамках COP29, который пройдет в Баку в этом году. Ректор БВШН Эльмар Гасымов принял это предложение.