https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f4b32edbb66a56f6edb9a9077_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İtaliyanın “Maire” şirkətinin I vitse-prezidenti Gianni Bardazzinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edən rektor “Maire” şirkəti ilə uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. O vurğulayıb ki, bu əməkdaşlıq nəticəsində BANM-in tələbələri şirkətin təcrübə proqramlarında iştirak edir, məzunları burada müxtəlif vəzifələrdə çalışırlar. Rektor deyib ki, “Maire” şirkətinin Bakı Ali Neft Məktəbinə hədiyyəsi olan Polimer Tədqiqat Laboratoriyası da çox uğurla fəaliyyət göstərir.
Gianni Bardazzi təmsil etdiyi şirkətdə gerçəkləşdirilən rebrendinq siyasətindən, “yaşıl kimya”ya, “yaşıl enerji”yə keçid və enerji səmərəliliyi ilə bağlı sahələr barədə danışıb. Bu il Bakıda keçiriləcək COP29 çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbi ilə birgə fəaliyyətlər təklif edib. BANM-in rektoru Elmar Qasımov isə təklifi qəbul edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f4b32edbb66a56f6edb9a9077_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with a delegation led by First Vice President of the Italian Maire company Gianni Bardazzini.
Welcoming the guests at the university, Elmar Gasimov spoke about the successful cooperation with Maire. He emphasized that as part of this cooperation, BHOS students participate in Maire’s internship programs, and BHOS graduates work in various positions at this company. The rector also noted that the Polymer Research Laboratory, which was donated by Maire to Baku Higher Oil School, is operating very efficiently.
Gianni Bardazzini talked about the rebranding policy implemented at Maire and the areas related to green chemistry and green energy transition and energy efficiency. He proposed to implement joint activities with Baku Higher Oil School as part of the COP29 to be held in Baku this year. BHOS Rector Elmar Gasimov accepted the proposal.